Ubytování v Austrálii

Zajistíme vám ubytování
v Austrálii

Garantujeme ti ubytování
ke dni příletu do Austrálie
na první 4 týdny. Pak si
ho můžeš na místě prodloužit.

5 věcí, které bys měl vědět o ubytování v Austrálii

  • čím dál bydlíš od centra, tím je ubytování levnější
  • většina našich studentů si vybírá bydlení v podnájmu s jinými studenty - je to cenově nejvýhodnější varianta
  • ubytování "share accomodation" zajistíme našim studentům na první 4 týdny pobytu, toto ubytování je možné na místě prodloužit
  • pokud si budeš chtít pronajmout byt přes realitky, počítej s tím, že si od tebe mohou vyžádat potvrzení o příjmu, nebo reference ze zaměstnání a předchozího bydlení
  • pokud si hledáš bydlení přes inzerát, v žádném případě neposílej nikomu, koho neznáš, peníze dopředu

Tip odborníka

Radoslav G8M8 SydneyUbytování zajišťujeme na první 4 týdny, pak je možné si ho na místě prodloužit. Pokud si chceš najít něco jiného, poradíme ti kde a jak hledat. Radoslav, G8M8 Bratislava

Je těžké najít si v Austrálii ubytování?

Garantujeme ti ubytování ke dni příletu do Austrálie na první 4 týdny,které lze na místě prodloužit. Můžeš si vybrat vlastní pokoj nebo možnost sdílení s jedním nebo dvěma lidmi. Pár dní před odletem naše agentura poskytne podrobné informace o ubytování, přesnou adresu a fotografie. Ubytování je plně vybavené, s kuchyní, pračkou, budeš mít vlastní postel, skříň. Pokud nemáš zajištěné ubytování na začátek přes kamarády nebo známé, doporučujeme využít tuto možnosta nekupovat "zajíce v pytli". Když už budeš v Austrálii, rozhodneš, zda chceš v ubytování zůstat nebo si najít něco podle tvých představ.

Upozorňujeme studenty, že pokud jdou studovat do menších měst (PerthGold Coast)nabídka ubytování je omezenavětšinou jde o "homestay(bydlení s hostitelskou rodinounebo hostelInformuj se v dostatečném předstihu. Zástupci G8M8 Great Matetebou velmi rádi projednají informace o ceně a podmínkách ubytování.

Jaké jsou náklady na bydlení?

Nejlevnější způsob ubytování je v podnájmu s více lidmi. Je třeba zde počítat s počátečními náklady. V Austrálii se platí "bond" nebo "deposit", cca AU $ 500 na osobu. Ty se ti vrátí, když budeš odcházet, v případě, že byt zanecháš ve stavu, v jakém byl, když jsi se nastěhoval.
Nájem se většinou platí týdně nebo jednou za dva týdny. Ceny se pohybují od AU $ 150-200 za sdílený pokoj a AU $ 200-300 za vlastní pokoj, záleží na lokalitě a stavu (vybavení) bytu nebo domu. Vždy si zjisti, zda inzerovaná cena zahrnuje také "bills" - poplatky za elektřinu, internet atd.. Pokud si vybereš ubytování typu "homestay" nebo ubytovnu, je třeba počítat v některých případech s dvoj a vícenásobnými poplatky.

Tip odborníka

Lenka G8M8 PrahaUbytování, které ti zařídíme je kompletně vybavené včetně všech spotřebičů. Pokud si nejsi jistý, co si vzít s sebou, rádi ti poradíme zde. Lenka, G8M8 Praha

Z jakých možností si můžu vybrat?

  • Share accommodation (podnájem): Nejlevnější a nejflexibilnější forma dlouhodobého ubytování v Austrálii. Na pokoji se bydlí po dvou. Výhoda je, že v podnájmu se můžete setkat a komunikovat s mladými lidmi z jiných zemí. Cena ubytování závisí i na kvalitě, lokalitě, velikosti a vybavení. Mohou to být byty či domy.

  • Homestay (ubytování v rodině): Většinou bývají dva na pokoji a je třeba se přizpůsobit pravidlům domácí rodiny. Je skoro dvojnásobně dražší než share accommodation a ve větší vzdálenosti od centra města. Výhoda je komunikace s rodinou anglicky a polopenze. Doporučujeme pouze na začátek.

  • Hostel nebo backpackers: Většinou jsou v centru, nebo blízko centra a je tam ubytováno mnoho turistů z různých zemí. Ubytování je s více lidmi na pokoji. Vychází to o něco dražší než share accommodation, je tam méně soukromí a většinou je tam jen jedna kuchyň pro všechny. Ale je to ideální ubytování při cestování.

  • Hotel: Nejluxusnější a nejdražší možnost ubytování. Doporučujeme pouze při krátkodobých návštěvách Austrálie.

Mohlo by tě zajímat

 


Kam dál?