Města v Austrálii

Mnoho lidí zná z celé Austrálie jen Sydney a Melbourne, také se často mylně domnívají, že jedno z nich je hlavním městem. V Austrálii je však mnoho ne velmi známých, ale o to zajímavějších měst.

Sydney

Sydney je největší, nejlidnatější a nejznámější město Austrálie. Hodně lidí říká, že se zde nachází nejkásnější přístav na světě. Nejznámější místa v Sydney jsou Opera House a Harbour Bridge. Město je také známé díky vyhlášeným plážím (Bondi, Coogee, Manly) a také četným parkům v centru města.

Melbourne

Druhým největším městem je Melbourne, které je nejvíc „evropským“ ze všech australských měst. Melbourne je známé značnou imigrací z Itálie a Řecka. Žije tu druhá největší komunita Řeků na světě (po Aténách). Každý leden se tu koná tenisový turnaj Australian Open a v listopadu jeden z nejznámějších koňských dostihů na světě Melbourne Cup. Je to také město módy, kavárenské živé hudby a jídla.

Brisbane

Je to třetí největší město a má subtropické klima. Je postavené okolo řeky Brisbane River. Vládne tu uvolněný životní rytmus. Je oblíbené hlavně protože se nachází přibližně hodinu cesty od známé  turistického letoviska Gold Coast. Brisbane však nemá vlastní městské pláže.

Gold Coast

Gold Coast je pobřežní město jižně od Brisbane. Je slávné zejména kvůli svým dlouhým plážím - až 30 km. Na většině z nich se dá i surfovat. Je to jakási australská obdoba Miami Beach. Nachází se tu množství zábavných parků a turistických atrakcí.

Perth

Perth se nachází v státu Západní Austrálie. Je označované jako město plné vitality a optimismu. Lidé tu jsou velmi ochotní a přátelští, hrdí na elegantní nákupní centra, umělecké galerie, možnosti kulturního a sportovního vyžití.

Adelaide

Adelaide má přibližně 1 milión obyvatel. Nachází se na jihu Austrálie. Město je známé starostlivě udržovanými ulicemi a parky a slunečným podnebím, které blahodárně působí na lidskou psychiku.

Canberra

Hlavním městem Austrálie se po dlouhém soupeření mezi Sydney a Melbourne stala Canberra. Výstavba města byla zahájena začátkem 20. století. Město bylo postavené doslova na zelené louce.

 

Hlavním městem Tasmánie je Hobart.

Kam dál?