Sydney

Sydney je hlavním městem státu New South Wales a australským nejstarším i největším městem s 4,5 miliony obyvatel. Bylo založeno roku 1788. Může se pochlubit jedním z největších a nejkrásnějších přístavů na světě. Dva lehce rozeznatelné orientační body jsou Sydney Harbour Bridge a Sydney Opera House.

Sydney je pro Austrálii to, co je Londýn pro Anglii a Paříž pro Francii. V uplynulých letech město dostalo cenu za nejlepší světové turistické město. Sydney také vyhrálo ocenění časopisu Business Traveler za nejlepší světovou destinaci. Obdiv si získalo i díky svému přístavu, překrásnému pobřeží, nádherným plážím, teplému a příjemnému podnebí a kosmopolitní kultuře.

Pokud chcete vidět to nejlepší z přístavu Sydney, tak můžete cestovat na trajektu z Circular Quay. Cesta trajektem na Manly je jedna z nejkrásnějších cest, která nabízí a předvádí skvělý výhled na celé město, jak na Sydney Harbour Bridge, tak i na Opera House. Uvidíte i mnoho pobřežních domků, pláží a malých zátok. Trajekt proplouvá i místem, kde se voda z Tasmánského moře vlévá do Sydney. Krátkou procházkou přes promenádu v Manly dorazíte k Manly Beach, jedné z nejkrásnějších pláží v Sydney.

Na západ od centra Sydney je oddechová zóna Darling Harbour, kde je mnoho hotelů, restaurací, barů, pubů a nákupních zón. Můžete se projet nadzemní tramvají Monorail, která dělá okruh přes centrum města. Pro nejlepší výhled na Sydney je určena rozhledna na vrcholu věže Sydney Tower. Je to vyhlídková věž v centru města, která je druhou nejvyšší stavbou na jižní polokouli. Zde můžete vidět celé město jako na dlani. V Sydney se každoročně koná také festival gayů, lesbiček a transvestitů, tzv. "Mardi Gras".

Sydney je velké město, které má 3 národní parky. Royal National Park na jihu, Kurangai Chase National Park na severu a Blue Mountains National Park na západě. Blue Mountains (Modré hory) jsou oblíbeným místem pro místní, protože se nacházejí ve vyšší nadmořské výšce, takže klima je tam chladnější a svěží. V Modrých horách je během zimních měsíců možné vidět i sníh. Tato oblast je hustě zalesněná, nachází se zde strmé skalní stěny a dokonce i vodopády. Barevní papoušci a jiní ptáci často přijdou blízko k lidem, když hledají jídlo.

Dále na západ od Modrých hor se dostanete na venkov, který se skládá ze zvlněné zelené krajiny obývané ovcemi a dobytkem i volně žijícími emu a klokany. Města jako Bathurst a Orange slouží jako centra venkovského hospodářství. Pokud budete pokračovat dále na západ, krajina se stává stále více vyprahlá a rovinatá.

 • sydney
  sydney
 • sydney6
  sydney6
 • sydney5
  sydney5
 • sydney4
  sydney4
 • sydney3
  sydney3
 • sydney1
  sydney1

Kam dál?