Česky Slovensky

10 benefitů studia v zahraničí

10 benefitů studia v zahraničí
Studium v zahraničí s sebou přináší spoustu benefitů. Díky němu mají studenti možnost studovat v cizí zemi a seznámit se tak s jiným kulturním prostředím. Zde vám přinášíme top 10 důvodů, proč studovat v zahraničí!

  1. Poznání světa

Největší důvod pro zvážení studia v zahraničí je příležitost vidět svět. Studiem v zahraničí totiž zažiješ naprosto novou zemi s novými a nepoznanými rozhledy, zvyky a aktivitami. Zároveň poznáš nové přírodní divy, kulturu, muzea a památky daného národa. Zároveň budeš moct mnohem snáze poznat okolní země - v případě Austrálie tak budeš moct například vycestovat na Nový Zéland, do Papuy nové Guiney, do Indonésie nebo třeba i na Filipíny, do Malajsie, Vietnamu, Thajska, Kambodži či dalších zemí. Nejspíš ti ale potrvá poznat Austrálii jako takovou - je zde totiž nespočet míst na obrovském úseku země a nejspíš ani nestihneš vidět vše a budeš rád, když poznáš alespoň některá místa.


  1. Vzdělání

Vzdělání v Austrálii je odlišné - může ti tak umožnit poznat nové styly učení, které ti budou vyhovovat mnohem více než ty, které znáš ze své domovské země. Rovněž jsou australské školy celosvětově uznávané a patří mezi nejlepší na světě.


  1. Poznání nové kultury

Poznáš nový národ, jeho historii, kulturní zvyky a tradice. Daná země ti nejspíš poskytne nový pohled na spoustu témat a problémů a tobě se tak nejspíš otevřou oči, protože možná vše uvidíš z jiného úhlu pohledu než doposud.


  1. Zlepšení jazykových dovedností

Pokud odjedeš do cizí země, budeš se s jazykem setkávat na každém kroku, a tak ti zkrátka ani nezbyde nic jiného, než zlepšit své jazykové a komunikační dovednosti, slovní zásobu i užívání gramatiky v praxi. Tohle se v domácím prostředí zkrátka téměř nikomu nepoštěstí.


  1. Nové zájmy

Pokud se dostaneš do cizí země, nejspíše vyzkoušíš nové věci. A možná se tyto aktivity a činnosti stanou tvými novými zálibami. Možná tě doma ani nikdy nenapadlo, že tě tolik bude bavit surf, potápění nebo třeba tenis. Na to ale nepřijdeš, dokud nezkusíš.


  1. Pracovní příležitosti

V Austrálii nejspíš budeš muset zahodit očekávání a pracovat v oblastech, které nejspíš tvůj kariérní život příliš nenaplní (pokud zde nezůstaneš dlouho nebo nebudeš v něčem přeborníkem). Zlom však přijde po návratu domů, kdy se ti najednou otevřou nové a nečekané kariérní možnosti, protože život a studium v cizí zemi oslní nejednoho zaměstnavatele. Navíc budeš umět plynule komunikovat v cizím jazyce, což je v dnešní době velmi ceněné.  1. Přátelé na celý život

Studiem v zahraničí získáš nové přátele, poznáš lidi z celého světa a uděláš si kontakty na celý život. A kdo ví, možná na tebe někde po cestě čeká i nějaká spřízněná duše.


  1. Absolvování zahraniční školy

Titul, diplom nebo certifikát ze zahraniční školy se rozhodně hodí - ať už se jedná o univerzitu, odbornou nebo jazykovou školu. Vše se bude vyjímat v tvém CV a rozhodně bude obrovským plusem.


  1. Osobnostní rozvoj

Životem v cizí zemi se staneš zodpovědným člověkem, který zná své možnosti a limity, umí se o sebe postarat, zařídit a zorganizovat vše potřebné a dovede se orientovat ve svých právech a povinnostech. Zároveň poznáš sám sebe, urovnáš si vše v hlavě a možná také přijdeš na to, co od života očekáváš a co chceš do budoucna dělat.


  1. Životní zkušenost

Především ale bude studium v zahraničí obrovskou životní zkušeností. Rozhodně s sebou přinese jak pozitivní tak negativní stránky. Budeš však mít na co vzpomínat a v mnoha situacích se ke svým zkušenostem budeš vracet a čerpat z nich - jak po osobnostní tak kariérní stránce. Zažiješ si zkrátka to své a to ti bude přínosem do celého tvého budoucího života.


Kam dál?