Ubytování v Austrálii

Zajistíme ti ubytování
v Austrálii

Garantujeme ti ubytování
na první 4 týdny od příletu do Austrálie. 

Pobyt je možné prodloužit na místě. 

5 věcí, které bys měl vědět o ubytování v Austrálii

  • čím dál od centra bydlíš, tím je ubytování levnější
  • většina našich studentů si vybírá bydlení v podnájmu s dalšími studenty - je to cenově nejpřívětivější varianta
  • ubytování "share accomodation" je velmi oblíbené mezi studenty mimo jiné proto, že zde poznají kamarády a známé z celého světa a také je to jedinečná možnost, jak si zlepšit angličtinu
  • pokud si budeš chtít pronajmout byt přes realitní kancelář, počítej s tím, že si od tebe mohou vyžádat potvrzení o příjmureference ze zaměstnání nebo předchozího bydlení
  • většina českých a slovenských studentů preferuje bydlení kolem pláží v "Eastern suburbs"

Tip odborníka

Radoslav G8M8 SydneyUbytování zajišťujeme na první 4 týdny, pak je možné si ho na místě prodloužit. Pokud si chceš najít něco jiného, poradíme ti kde a jak hledat. Radoslav, G8M8 Bratislava

Je těžké najít si v Austrálii ubytování?

Pokud ze začátku nemáš zajištěné ubytování přes kamarády nebo známé, doporučujeme využít možnosti ubytování zprostředkované agenturou G8M8 a nekupovat "zajíce v pytli". Garantujeme ti ubytování ode dne příletu do Austrálie na první 4 týdny. Ubytování je možné na místě prodloužit na delší období. Bydlet můžeš ve vlastním pokoji nebo ve sdíleném pokoji s jedním nebo dvěma spolubydlícími. Great Mate ti samozřejmě před odletem dodá podrobné informace o ubytování a přesnou adresu. Všechny ubytovací kapacity poskytované naší agenturou jsou plně vybavené - s postelí, kuchyní, pračkou, skříní a internetem. 

Upozorňujeme studenty, že pokud se rozhodnou studovat v menších městech (PerthGold Coast)nabídka ubytování je menšívětšinou se jedná o "homestay(bydlení s hostitelskou rodinou)

Zástupci G8M8 Great Matetebou velmi rádi projednají cenu a podmínky ubytování.

Jaké jsou náklady na bydlení?

Nejlevnější variantou ubytování je tzv. "Shared accomodation", čili bydlení v podnájmu s více lidmi. I tady je nutné  počítat s počátečními náklady. V Austrálii se vždy platí záloha "bond" neboli "deposit", většinou ve výšce jednoho nájmu. Záloha se ti vrátí, v den odchodu z ubytování, v případě, že byt zanecháš ve stavu, v jakém byl přebrán. Pokud si hledáš bydlení přes inzerát, v žádném případě neposílej nikomukoho neznášpeníze dopředu.

Nájem se většinou platí týdně nebo jednou za dva týdny. Ceny se pohybují od AU $ 180-220 za sdílený pokoj a AU $ 250-350 za vlastní pokoj, cena nájmu se odvíjí od lokality a vybavení bytu nebo domu. Vždy si zjisti, zda inzerovaná cena zahrnuje také "bills" - poplatky za elektřinu, internet atd. Pokud si vybereš ubytování typu "homestay" nebo ubytovnu, je třeba počítat vícenásobnými poplatky.

Tip odborníka

Lenka G8M8 PrahaUbytování, které ti zařídíme je kompletně vybavené včetně všech spotřebičů. Pokud si nejsi jistý, co si vzít s sebou, rádi ti poradíme zde. Jakub, G8M8 Praha

Z jakých možností si můžu vybrat?

  • Share accommodation (podnájem): Nejlevnější a nejflexibilnější forma dlouhodobého ubytování v Austrálii. Na pokoji se standardně bydlí po dvou. Výhoda je, že v podnájmu se můžete setkat s mladými lidmi z jiných zemí a procvičit si tak angličtinu. Cena ubytování závisí nejen na celkové kvalitě bytu, ale i na lokalitě, velikosti a vybavení. Podnájem se nabízí v domech i bytech.

  • Homestay (ubytování v rodině): Většinou bývají dva na pokoji a je třeba se přizpůsobit pravidlům hostující rodiny. Je skoro dvojnásobně dražší než share accommodation a vzdálenější od centra města. Výhoda je komunikace s rodinou pouze anglicky a zajištěná polopenze. 

  • Hostel nebo backpackers: Mnoho z nich se nachází v centru města, nebo jeho blízkosti, hostely jsou celosvětově nejoblíbenějším typem ubytování pro batůžkáře. Bydlí se ve více lidech na pokoji. Cenově hostely vychází o něco dráž než podnájmy. Nedostatek soukromí vynahrazuje sdílení zážitku s cestovateli z celého světa. Tento typ ubytování doporučujeme pro cestování.

  • Hotel: Nejluxusnější a nejdražší možnost ubytování. Doporučujeme pouze při krátkodobých návštěvách Austrálie.

Mohlo by tě zajímat

 


Kam dál?