Ubytování v Austrálii

Zajistíme ti ubytování
v Austrálii

Garantujeme ti ubytování
na první 4 týdny od příletu do Austrálie. 

Pobyt je možné prodloužit na místě. 

 

5 věcí, které bys měl vědět o ubytování v Austrálii

  • čím dál od centra bydlíš, tím je ubytování levnější
  • většina našich studentů si vybírá bydlení v podnájmu s dalšími studenty - je to cenově nejpřívětivější varianta
  • ubytování "share accomodation" je velmi oblíbené mezi studenty mimo jiné proto, že zde poznají kamarády a známé z celého světa a také je to jedinečná možnost, jak si zlepšit angličtinu
  • pokud si budeš chtít pronajmout byt přes realitní kancelář, počítej s tím, že si od tebe mohou vyžádat potvrzení o příjmureference ze zaměstnání nebo předchozího bydlení
  • většina českých a slovenských studentů preferuje bydlení kolem pláží v "Eastern suburbs"

Tip odborníka


Ubytování
zajišťujeme na první 4 týdny, pak je možné si ho na místě prodloužit. Pokud si chceš najít něco jiného, poradíme ti kde a jak hledat. Simona, G8M8 Nitra

Je těžké najít si v Austrálii ubytování?

Garantujeme ti ubytování ode dne příletu do Austrálie na první 4 týdny. Ubytování je možné na místě prodloužit na delší období. Bydlet můžeš ve vlastním pokoji nebo ve sdíleném pokoji s jedním nebo dvěma spolubydlícími. Great Mate ti samozřejmě před odletem dodá podrobné informace o ubytování a přesnou adresu. Všechny ubytovací kapacity poskytované naší agenturou jsou plně vybavené - s postelí, kuchyní, pračkou, skříní a internetem. 

Upozorňujeme studenty, že pokud se rozhodnou studovat v menších městech (PerthGold Coast)nabídka ubytování je menšívětšinou se jedná o "homestay(bydlení s hostitelskou rodinou)

Zástupci G8M8 Great Matetebou velmi rádi projednají cenu a podmínky ubytování.

Jaké jsou náklady na bydlení?

Nejlevnější variantou ubytování je tzv. "Shared accomodation", čili bydlení v podnájmu s více lidmi. I tady je nutné  počítat s počátečními náklady. V Austrálii se vždy platí záloha "bond" neboli "deposit", většinou ve výšce dvou nájmů. Záloha se ti vrátí, v den odchodu z ubytování, v případě, že byt zanecháš ve stavu, v jakém byl přebrán. Pokud si hledáš bydlení přes inzerát, v žádném případě neposílej nikomukoho neznášpeníze dopředu.

Nájem se většinou platí týdně nebo jednou za dva týdny. Ceny se pohybují od AU $ 180-250 za sdílený pokoj a AU $ 250-350 za vlastní pokoj, cena nájmu se odvíjí od lokality a vybavení bytu nebo domu. Vždy si zjisti, zda inzerovaná cena zahrnuje také "bills" - poplatky za elektřinu, internet atd. Pokud si vybereš ubytování typu "homestay" nebo ubytovnu, je třeba počítat se dvou i vícenásobnými poplatky.

Tip odborníka
Ubytování
, které ti zařídíme, je kompletně vybavené včetně všech spotřebičů. Pokud si nejsi jistý, co si vzít s sebou, rádi ti poradíme. Peter, G8M8 Sydney

Z jakých možností si můžu vybrat?

  • Share accommodation (podnájem): Nejlevnější a nejflexibilnější forma dlouhodobého ubytování v Austrálii. Na pokoji se standardně bydlí po dvou. Výhoda je, že v podnájmu se můžete setkat s mladými lidmi z jiných zemí a procvičit si tak angličtinu. Cena ubytování závisí nejen na celkové kvalitě bytu, ale i na lokalitě, velikosti a vybavení. Podnájem se nabízí v domech i bytech.

  • Homestay (ubytování v rodině): Většinou bývají dva na pokoji a je třeba se přizpůsobit pravidlům hostující rodiny. Je skoro dvojnásobně dražší než share accommodation a vzdálenější od centra města. Výhoda je komunikace s rodinou pouze anglicky a zajištěná polopenze. 

  • Hostel nebo backpackers: Mnoho z nich se nachází v centru města, nebo jeho blízkosti, hostely jsou celosvětově nejoblíbenějším typem ubytování pro batůžkáře. Bydlí se ve více lidech na pokoji. Cenově hostely vychází o něco dráž než podnájmy. Nedostatek soukromí vynahrazuje sdílení zážitku s cestovateli z celého světa. Tento typ ubytování doporučujeme pro cestování.

  • Hotel: Nejluxusnější a nejdražší možnost ubytování. Doporučujeme pouze při krátkodobých návštěvách Austrálie.

Mohlo by tě zajímat

 

 

Kam dál?