Jazykové školy v Austrálii

Nauč se
anglicky v Austrálii

Zkombinuj příjemné s užitečným.
Nauč se anglicky, procestuj
Austrálii a okolní krajiny a vrať
si náklady díky možnosti
pracovat na studentsko-pracovních
vízech v Austrálii.

Většina studentů se do Austrálie chystá za účelem zdokonalení se ve světovém jazyce. Proto doporučujeme svým klientům začít se studiem angličtiny na jazykové škole, která je zpravidla vstupní branou na školu odbornou. Jedná se o soukromou vzdělávací instituci, která je vytvořena speciálně pro výuku zahraničních studentů.

Vyhledávač škol


5 důvodů, proč je studium angličtiny v dnešní době nezbytné

 • Možnost získání kvalitnější a lépe ohodnocené práce především pro zahraniční firmy
 • Schopnost dorozumět se v celosvětově uznávaném obchodním jazyce
 • Možnost poznat nové přátele z celého světa
 • Jednodušší cestování po celém světě
 • Copy, paste, enter... – ano, angličtina je také hlavní jazyk počítačů a informačních technologií

Tip odborníka


Například Cambridge kurzy jsou všeobecně uznávané v Evropě, takže pokud je tvým hlavním cílem získat kvalitní práci v Evropě tak určitě můžeme doporučit jít studovat některý z přípravných kurzů jako IELTS, FCE, CAE a pod. Andrea, G8M8 Sydney

Jsem úplný začátečník | pokročilý

Anglicky neumíš ani slovo? Nevadí. O to lépe, jelikož se nemusíš odnaučit "špatně naučenou" angličtinu z Česka. Učíš se od začátku, od základů s učiteli, kterým je angličtina mateřským jazykem. Netřeba se bát, nejsme na tom tak špatně jako např. lidé z asijských a arabských zemí, kteří se nejdřív musí naučit abecedu a skládat slovíčka. Učitelé v těchto třídách jsou školení profesionálové a často vysvětlují "rukama nohama". Výuka probíhá formou hry, ne opakováním a biflováním. Angličtina je živý jazyk, nejlépe se naučís diskusí, komunikací a hrou, gramatika není náročná. Nabízíme jen jazykové školy, kde je národnostní mix maximálně 15 % Čechů a Slováků . Budeš tak nucen používat angličtinu i mimo výuku. Na druhou stranu, i když jsi pokročilý, angličtinu by jsi měl studovat ze dvou důvodů:

 • Pokud chceš po skončení angličtiny studovat na odborné škole, musíš dosáhnout minimální úrovně Upper Intermediate - vyšší pokročilý nebo IELTS 5.5 a tuto úroveň doložit certifikátem. Po skončení jazykové školy získáváš certifikát o dosažené úrovni automaticky. Některé odborné školy dělají vstupní testy angličtiny v době, kdy je ještě student mimo Austrálii. Testy je potřeba znova opakovat při nástupu na školu, aby student dokázal, že je to výsledek jeho práce.
 • Získáš až 8 týdnů prázdnin před začátkem odborného kurzu

Kolik mě to bude stát?

Ceny jazykových kurzů jsou různé. Začínají na AU$170/týden. Všeobecně platí, že s cenou stoupá i kvalita. Většina našich studentů si vybírá kurzy v ceně okolo AU$210/týden. Nejdražší ale i nejkvalitnější kurzy nabízejí jazyková centra na univerzitách, kolem AU$ 300 / týden. Na naší stránce pravidelně uveřejňujeme speciální nabídky jazykových a odborných škol.

Seznam jazykových kursů

Kde mohu studovat angličtinu?

Angličtina se dá studovat ve všech větších městech v Austrálii, ne jen v Sydney. Platí, že čím větší město, tím větší nabídka škol, kurzů a výhodnější cena. V Austrálii je možné studovat angličtinu na několika typech soukromých škol:

 • Specializované jazykové školy, které se zaměřují pouze na výuku anglického jazyka a nabízejí tak větší výběr kurzů. Hlavní výhoda: cílená specializace zaručuje vysokou úroveň výuky angličtiny
 • Školy nabízející výuku jak anglických kurzů, tak zároveň i odborných kurzů. Hlavní výhoda: možnost nakombinovat studium angličtiny a odborných kurzů na jedné škole a ušetřit tak náklady v případě výhodného balíčku
 • Univerzity, které nabízí výuku angličtiny

Rádi Ti porádíme, jaký typ školy a kurzu je pro tebe nejvýhodnější a připravíme Ti studijní plán na míru. Stačí se objednat na nezávaznou a bezplatnou konzultaci.

Jaký je rozvrh na jazykové škole?

 • Výuka probíhá každý den cca od 9 do 15h včetně přestávek.
 • Výuka je rozložená do 20-25 hodin týdně.
 • Většina škol nabízí i odpolední vyučování.
 • Během kurzu Tě na školách budou testovat a podle pokroků zařazovat do vyšších stupňů výuky angličtiny (beginner-advanced), většinou se postupuje po 4-5 týdnech.
 • V třídách bývá nejčastěji okolo 12 studentů, maximum je 16.
 • Národnostní mix je na všech školách rozdílný, můžeš si ho prostudovat na našich stránkách v jednotlivých sekcích škol.

Tip odborníka


Studium na jazykové škole se může zdát na první pohled drahé. Doporučuji sledovat akční nabídky škol na našich stránkách, kde nabízíme kvalitní kurzy někdy až za poloviční ceny. Simona, G8M8 Nitra

Co mě čeká první den ve škole?

První den doporučujeme přijít do školy okolo 8:30 ráno i když jsi zapsaný na večerní studium. Budeš přiřazen na základě tvých jazykových schopností do jedné ze skupin, je dobré přijít o něco dříve (cca 1/2h) před začátkem testu a vzít si s sebou pas. Pokud se rozhodneš pro přípravu na jazykové zkoušky, je vyžadována určitá úroveň jazyka už před začátkem kurzu.

Mohlo by Tě zajímat:

Seznam jazykových kurzů

Kam dál?