Univerzity v Austrálii

Univerzitní vzdělání v Austrálii je cenově dostupné

Poradíme ti, jak dosáhnout dostatečnou
úroveň angličtiny ke studiu na univerzitě
v Austrálii a získat až rok a půl kredit
z bakalářského studia.

6 důvodů pro studium na univerzitě v Austrálii

  • univerzity v Austrálii jsou obecně levnější než univerzity v USA nebo Kanadě
  • po vystudovaní Bc. nebo Master kurzu v Austrálii máš nárok na 2-4letá pracovní víza
  • 17 australských a 3 novozélandské univerzity jsou v seznamu 500 nejlepších univerzit na světě
  • vzdělání je velmi kvalitní a uznávané po celém světě
  • vybavení na australských univerzitách je nové a vysoce moderní
  • studium je založeno na jiných hodnotách než v České republice nebo na Slovensku, studenti se nemusí biflovat, důležitý je osobní přístup ke studiu, učí se z nových studijních materiálů

Vyhledávač škol

 

Příjmou mě na vysokou školu v Austrálii?

Vysoké školy v Austrálii nemají podobu českých přijímacích zkoušek. Podmínkou pro přijetí na bakalářské studium v Austrálii je ukončená střední škola s maturitou. Australské vysoké školy nevyžadují ani žádné testy typu GMAT apod. Jedinou výjimkou jsou univerzity uměleckého zaměření, kde se uchazeč o studium musí prokazovat svým portfoliem. Velký důraz se klade na úroveň angličtiny. Tu můžeš dokazovat více způsoby:

Tip odborníka


Pokud jsi dosud nestudoval na anglické vzdělávací instituci, doporučujeme se před nástupem na univerzitu zabydlet neprve na odborné škole. Zvykneš si na jazyk a australský školský systém a nástup na univerzitu nebude pro tebe takovým šokem. Andrea, G8M8 Sydney

  • test IELTS 6.0 academic (v některých případech 7.0, záleží na oboru)
  • mnoho univerzit uznává dokončený kurz akademické angličtiny úrovně 1, 2 nebo 3 na vybraných jazykových školách
  • pokud nechceš dělat IELTS, většina univerzit má v nabídce "direct entry course", což je intenzivní jazykový kurz přímo na univerzitě, kde se často píší testy. Úspěšné absolvování kurzu ti zaručí přijetí na univerzitu
  • na některé školy stačí mít dostudovaný Certificate IV na australské odborné škole a nebo rok na vzdělávací instituci v anglicky mluvící zemi (např. rok na střední škole v USA)

V případě, že máš ukončené bakalářské studium na Slovensku nebo v Česku a chceš si postgraduální studium dokončit v Austrálii, bude třeba doložit "Academic Transcript of records" - výpis vystudovaných předmětů. Na základě toho univerzita rozhodne, zda uzná celé studium, nebo bude třeba vystudovat 1 - 2 semestry z bakalářského studia. Pokud máš ukončené postgraduální studium a chceš ho znovu studovat v Austrálii, bakaláře uznají automaticky, i když je to jiný obor.

Zvládnu vysokou školu? Z hlediska financí i náročnosti?

Studium na vysoké škole v Austrálii se liší od studia v Česku nebo na Slovensku. Studenti jsou vedeni ke kreativnímu myšlení a osobnímu rozvoji, místo toho, aby se učili nazpaměť tuny učiva. Všem studentům doporučujeme minimálně půl roku studia angličtiny před nástupem na univerzitu.

Co se týče finanční stránky, nepopíráme, že studium je finančně poměrně náročné, avšak studiem na univerzitě se dostáváš do úplně jiných sfér, setkáváš se se vzdělanými lidmi a už během studia máš šance na výrazně lépe placené pozice. A také po skončení bakalařského nebo magisterského studia (minimální délka musí být 2 roky) v Austrálii je možné požádat o 2-4 leté pracovní víza.
K dispozici jsou i stipendia, i když v dost limitovaném počtu. Doporučujeme prohlédnout si články

Tip odborníka


Letní prázdniny
na univerzitě mohou mít 4 měsíce - během nichž můžeš pracovat full time. Záleží jen na tvé šikovnosti, jak rychle uděláš zkoušky. Simona, G8M8 Nitra

 

Uznají mi australské univerzitní vzdělání v Čechách?

Ano a nejen tam, ale na celém světě. Všechny kurzy nabízené pro zahraniční studenty musí být registrovány a plně uznávané australskými vládními úřady, jinak by nebylo možné na ně získat víza. Tituly získané V Austrálii - bakalář, master a doktorát jsou ekvivalentní s titulemUSA a Kanady.

Jaké jsou možnosti doktorandského studia?

Doktorandské studium si obyčejně studenti zařizují sami výměnným pobytem v rámci univerzity na níž studují. Doktorandské studium a disertační práce bývají, co se specializace týká, úzce zaměřené, proto je dobré najít si konzultanta ještě před příjezdem. Pokud si najdeš obor a univerzitu, kde ti umožní vystudovat doktorát, s přihláškou a vízy ti rádi pomůžeme.

Vyhledávač škol

 

Mohlo by zajímat:

 

Kam dál?