Česky Slovensky

5 důvodů proč studovat v zahraničí

5 důvodů proč studovat v zahraničí

1. Zlepšíš si úroveň jazyka. Protože v anglicky mluvícím prostředí se jednoduše naučíte mnohem plynulejší komunikaci než v jakékoli české škole. Celkově ale také poznáš nové styly učení, které ti dost možná budou vyhovovat více, než jakékoliv přístupy zažité z let vlastních studií.


2. Potkáš různorodé lidi z celého světa. Uděláš si přátele na celý život a kontakty všude možně, což kdykoli může přijít vhod. Navíc se také seznámíš s jinými kulturami, jejich zvyky a tradicemi.Zjistíš, že i přes rozdíly jsme všichni stejní a uvidíš svou kulturu novýma očima. Taková zkušenost ti jistě poskytne nový pohled na věc.

 

 

3. Naučíš se vlastní zodpovědnosti. Budeš daleko od domova, sám na vlastní pěst. Jen tak se domů nejspíš nevrátíš, budeš si muset sám vydělat, zorientovat se v cizím městě, uspořádat svůj režim tak, abys byl schopen fungovat v novém prostředí. Zkusíš vlastní možnosti a budeš se muset spolehnout sám na sebe. Je to zkrátka škola života.


4. Poznáš sám sebe a dospěješ. Připadá ti, že věk na občance neodpovídá tvé vyspělosti? Chtěl bys dospět a přijít na to, co v životě chceš, nebo zkrátka poznat sám sebe? Pak je pro Tebe takováto zkušenost nejlepší medicínou. Budeš se muset poprat sám se sebou a srovnat si vše v hlavě. To rozhodně není málo.

 


5. Studium v zahraničí se bude skvěle vyjímat na tvém CV. Erasmus už není taková věc, jako býval. Vycestovat na pár měsíců v rámci školy může dnes kdokoli. Málokdo se však zvedne a odjede sám studovat a pracovat do cizí země, která je tisíce kilometrů daleko. Takový výlet za zkušenostmi (ale také samostatností a vlastní odpovědností) jistě ocení kdejaký zaměstnavatel. Navíc, umět perfektně anglicky je v dnešní době obrovské plus.


Kam dál?