AKTUALITY Z ČECH

AKTUALITY Z ČECH

Legendární Velorex ožije díky české firmě Motoscoot
“Ano, je pravda, že letos věnuji velké úsilí projektu s názvem Jawa New Velorex 60th Jubilee. V dílně připravujeme zatím jeden plnohodnotný prototyp druhé generace kultovních Velorexů,” uvedl majitel Motoscoot Pavel Brída. Dodal, že nepůjde o nízkorozpočtová lidová vozítka, ale o sporťáky pro všechny, kteří mají rádi extravagantní a osobité adrenalinové hračky vycházející ze staršího originálu.

Sněhová kalamita napáchala škody za desítky miliónů
Práce na odstraňování následků sněhové kalamity, která v uplynulých dnech způsobila velké problémy hlavně na severu a severovýchodě Česka, pokračují, škody se odhadují na desítky miliónů korun. Poruchy v dodávkách elektřiny se až na výjimky podařilo odstranit a ČEZ v pondělí odvolal poslední kalamitní stavy na Liberecku a Jablonecku. Zprovozněna byla také většina silnic a železničních tratí.

Kominíci nestíhají, objednávky mají i na měsíc dopředu
Čeští kominíci mají se začátkem topné sezóny napilno. Na revizi komínu si některé domácnosti musí počkat i několik týdnů, někteří kominíci totiž nezvládají nápor zakázek. “Nedá se to stíhat. Lidé zapomínají. Revize komínů by se měla dělat po topné sezóně, ale ne před ní,” řekl Novinkám kominík Miroslav Javůrek z Třebohostic z okresu Praha-východ. Čekací lhůty má Javůrek nyní tři neděle až měsíc a půl. Výjimkou nejsou ani případy, kdy kominík musí objednávky odmítat.

- mk -

Kam dál?