AUSTRALIA STORIES na Slovensku ale i o životě v Sydney

AUSTRALIA STORIES na Slovensku ale i o životě v Sydney

Jaký je návrat po šesti letech zpět z Austrálie na Slovensko? A jak vybírala lokace pro Australia Stories naše vedoucí centrály Great Mate pro Slovensko sídlící v Nitře Simona Macejková?

Když vidíš mapu Austrálie dnes, co si představíš?
Cestování, svobodu a samostatnost.

Žila jsi v Sydney šest let. Co jsi tam dělala?
Odjížděla jsem s přihláškou na sedmi měsíční kurz angličtiny. Ovšem byla to opravdu krátká doba na to, aby člověk poznal opravdovou Austrálii a mohl více cestovat. Rozhodla jsem se o prodloužení víz abych měla více času na cestování, navazování kontaktů ale i na poznání krajiny a zajímavých lidí.

Co jsi studovala po jazykovce?
Odborný kurz Business, Diplomu in Business a poté ještě Advanced Diplomu in Human Resources.

Jaký byl návrat na Slovensko?
Snadný. Měla jsem to v sobě nastavené tak, že v Austrálii nechci zůstat na trvalo. Poslední rok jsem zvažovala jestli se vrátit nebo ne a kam se posunout. Naskytla se mi příležitost začít podnikat na Slovensku a to byl důvod k návratu.

V jakém směru tě pobyt v Austrálii nejvíce posunul?
Kromě osamostatnění a zdokonalení jazyka jsem poznala svět jinak než ze Slovenska. Taky jsem se naučila vnímat lidi jací jsou.

Simona Macejkova

Simona Macejkova

Jaké práce jsi vystřídala?
Začala jsem jako servírka v italské restauraci, následovalo uklízení a hlídání dětí. Nehledala jsem kariérní pozice, protože jsem svůj pobyt v Austrálii brala možnost jak si prodloužit studentský život a časem se vrátit na Slovensko.

Co ty a Great Mate?
Spolupráce s Great Mate začala po návratu v roce 2015. Do agentury jsem se dostala náhodně, tehdy do Nitry hledali konzultantku. Austrálie se stala mou srdcovou zemí a já věděla, že mě práce bude naplňovat. 

Jak budou probíhat AUSTRALIA STORIES na Slovensku?
Přednášky proběhnou celkem na osmi místech a to zejména ve městech s vysokými školami.

Kde budou probíhat?
V místech kde se sdružuje nejvíce studentů a mají specifickou atmosféru se svou “duší”.

Můžeš nám prozradit na jaké hosty se návštěvníci mohou těšit?
Jsou to lidé, spojeni s Austrálii. Ti kteří tam byli, studovali a vrátili se zpátky na Slovensko. Nebo cestovatelé kteří nevynechali Austrálii či hosté, které Austrálie ovlivnila natolik že po návratu začali budovat něco nového. Například Filip, který si právě otevírá cukrárnu s raw koláči, cupcaky a dorty.

Proč by měli lidé přijít na Australia Stories?
Pokud zvažují zda vycestovat nebo nevycestovat do Austrálie tak je to jedinečná možnost jak se dozvědět více. Hlavně se vše dozví od lidí, kteří si prošli celým procesem a mohou tím získat zajímavé rady a tipy o tom jak studovat, cestovat nebo si najít práci v Austrálii.

Co je hlavním “lákadlem”?
Autentické příběhy lidí. Nebude to obecná přednáška o Austrálii ale divák uslyší opravdovou realitu.

Děkuji za rozhovor a budu se těšit ve středu 16. května v 17:00 v Music a Cafe Nitra.


Kam dál?