Do Austrálie už v červenci 2020?

Do Austrálie už v červenci 2020?

Naši drazí Grejtmeťáci, máme pro vás SKVĚLOU ZPRÁVU.

Podle slov Prime Ministra Scotta Morrisona by zahraniční studenti měli mít povolený návrat do Austrálie už v červenci 2020Vláda potvrdila, že zváží osvobození zahraničních studentů od australského zákazu cestování už v červenci.

Morrison v pátek 08/05/2020 odhalil národní tříkrokový plán, který by otevřel dveře zahraničním studentům a povolil jim návrat na australské univerzity. Zatímco podrobnosti týkající se výjimky nebyly načrtnuté, pan Morrison uvedl, že by se tak stalo pouze tehdy, pokud by byla splněna přísná karanténní omezení: „Můžete si všimnout, že problematika zahraničních studentů přijde na řadu v třetí fázi našeho plánu,“ řekl. „Jsme tomu otevření a budeme spolupracovat s institucemi, abychom zjistili, jak se to dá dosáhnout." Musí se však učinit přísná karanténní opatření, ale je ještě otázkou kde a jakým způsobem se tyto karantény budou financovat. Nejméně 10 procent zahraničních studentů zapsaných v australských institucích uvízlo v zámoří.

Roste poptávka, aby se mezinárodním studentům poskytla výjimka z australského zákazu cestování. Mezinárodní vzdělávací asociace prosazuje výjimku ze zákazu cestování pro zahraniční studenty. „Je zřejmé, že bez vstupu zahraničních studentů do země je čtvrtý největší australský průmysl v největší krizi, uvedl generální ředitel australské vzdělávací asociace Phil Honeywood.

Předseda koordinační komise COVID-19 pan Power zdůraznil význam co nejrychlejšího restartování vzdělávání a navrhl možnost charterových letů financovaných univerzitami, aby se zahraniční studenti mohli vrátit zpět do Austrálie: „Univerzity mají příležitost spolupracovat s vládou na zabezpečení bezpečných procesů, urychlit víza a dostat studenty zpět co nejrychleji,“ řekl pan Power. 

Nejistota, které čelí zahraniční studenti, však mnohých nechala zvažovat, zda se vyplatí studovat v dalším semestru v Austrálii. Většina z nich se však rozhodla studium odložit z důvodu nejistoty možnosti vrácení se do Austrálie.

Lidé v Austrálii musí zůstat ve vzdálenosti nejméně 1,5 metru od ostatních. Pro jistotu si zkontrolujte omezení svého státu týkající se shromažďování limitů.

Testování na koronaviry je nyní široce dostupné v celé Austrálii. Pokud máte příznaky nachlazení nebo chřipky, zorganizujte test zavoláním svého lékaře nebo se obraťte na horkou linku zdravotních informací o koronaviru na čísle 1800 020 080.

Aplikace COVIDSafe na sledování koronaviru federální vlády je k dispozici ke stažení.

Váš G8M8 tým.

Zdroj: https://www.sbs.com.au/news/scott-morrison-opens-the-door-for-international-students-to-return-to-australia

 

Kam dál?