FILMOVÉ A HUDOBNÉ NOVINKY

Případ nevěrné Kláry

Miloval Kláru. Miloval ji opravdově, hluboce a šíleně. A z jeho šílené lásky se zrodila žárlivost. Zbytečná, nekonečná a hlavně nebezpečná. Už popáté se objeví v kinech film podle jednoho z bestsellerů asi nejpopulárnějšího českého spisovatele současnosti, Michala Viewegha. Adaptace se dočkal tragikomický román Případ nevěrné Kláry z roku 2003, který vznikl v česko-italské koprodukci.

Zpívánky

Zpívánky jsou nesmírně populárním pořadem České televize, vysílaným již několik desetiletí denně před Večerníčkem. Lidovou píseň vždy představí v malém příběhu některý z oblíbených herců. V repertoáru Zpívánek jsou všechny nejznámější písničky. Lidové písně obrazem i zvukem ve hravé interpretaci známých herců. Hrají a zpívají Jitka Molavcová, Jiří Lábus, Luděk Sobota, Jaromír Hanzlík a mnoho dalších.

Semafor Největší hity 2

Z konce šedesátých let se zachovalo v archivu České televize několik pořadů, které unikly normalizační destrukci a přežily hromadné smazávání záznamů nepohodlných interpretů. Jedním z nich je silvestrovský kabaret Na dejchánku v Semaforu z roku1967. Klipy semaforských songů, připravované pro televizní soutěž Mates v roce 1968 Jiří Suchý zachránil a nyní se staly podstatnou částí tohoto DVD.

Pokoj v duši

Slovenský film o přátelství a zradě Pokoj v duši režiséra Vladimíra Balka byl vybrán do hlavní soutěžní sekce celovečerních hraných filmů na MFF Karlovy Vary a bude se ucházet o Křišťálový Globus pro nejlepší film. Silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku.

T.M.A.

Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství…


Landa Daniel - Nigredo
Nové studiové album nazvané Nigredo. Obsahuje deset nových písní včetně pilotního singlu Nad Afghánistánem. Tato píseň vznikla naprosto spontánně po návratu Dana z návštěvy českých vojáků v Afghánistánu. Dan tuto píseň komentuje slovy: Naprosto věrně zachycuje mé pocity a zážitky z této cesy. I proto jsem ji zvolil jako první singl.

Jan Werich vypráví pohádky a povídky
Z archivních pokladů Supraphonu se podařilo zpřístupnit nahrávky s Janem Werichem, které usvědčují z nepravdy mínění, že již bylo s Werichem vydáno vše. Překvapení se koná a z tohoto našeho výběru se tak může radovat celá plejáda Werichových obdivovatelů a sběratelů. Jan Werich zde čte nejen své tři vlastní texty, vzniklé mimo knihu pohádek Fimfárum ale i tři pohádky Josefa Kubína.

Daněk Wabi - A život běží dál
Legenda domácí písničkářské scény přichází po 7 letech konečně s novým albem. Aranžerská rozmanitost, charismatický hlas a nezaměnitelně uhrančivé balady. Písničkářská nostalgie, bluesové výlety, westernové fórky a strhující bluegrassové kytarovky. Vkusně a trefně převzaté skladby i originální skunkovky skutečně zdobí. Album pro potěchu duše osamělých i těch kteří sami být nechtějí.
- mk -

Kam dál?