FILMOVÉ A HUDOBNÉ NOVINKY

FILMOVÉ A HUDOBNÉ NOVINKY

Filmové novinky

Stínu neutečeš
Žánr: Drama
Režie: Lenka Kny
Pátrání po rodinném tajemství, které je ukryto v minulosti. Řehoř si žije spokojeně, jeho žena Evženie bohužel ne. Po šedesáti letech manželství přichází osmdesátiletá Evženie za svou vnučkou – právničkou Katkou se žádostí, aby jí pomohla rozvést s 85-letým manželem Řehořem. Katka je šokována babiččiným rozhodnutím i její tvrdostí a neústupností. Co se musel se o stát ve vztahu prarodičů, že to ani celá desetiletí nezahladila? Katka nechce rozbít svou milovanou rodinu a proto se pokusí rozluštit babiččin důvod.

Kawasakiho růže
Žánr: Drama
Režie: Jan Hřebejk
Za každou lží se skrývá pravda a za ní pravda ještě hlubší. Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Nebo pokání, jímž se viníci posléze pokusí spasit? Drama Jana Hřebejka podle Cenou Sazky oceněného scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění.

Couples Retreat
Žánr: Komedie
Režie: Peter Billingsley
Vypadá jako ráj, ale je to peklo. Čtyři vztahy v různé fázi partnerské spokojenosti. Dave a Ronnie žijí v příšerném stereotypu, ale snaží si to nepřipouštět. Joeymu a Lucy drží manželství jen silou vůle, Shaneovi už držet přestalo, a tak si nabalil novou holku, o pěkných pár let mladší. Jediný solidní vztah mají Jason a Cynthia, jenže, jak se ukáže, je to jen pracně udržovaná fasáda, která při setkání s výše zmíněnými přáteli najednou spadne.

Avatar
Žánr: Akční sci-fi
Režie: James Cameron
Vítejte v novém světě za hranicí vaší fantazie. Oscarový režisér James Cameron (Titanic, Vetřelec,…) začal pracovat na tomto unikátním 3D projektu před mnoha lety, kdy většinu jeho vizí ještě nebylo možno díky nedostatečně vyvinuté digitální animaci vytvořit. Cesta do fantastického světa planety Pandora čekala na svou filmovou premiéru téměř 10 let! Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací.

Hudební novinky

Marek Ztracený - Pohledy do duše
Své písně na druhé album s názvem “Pohledy do duše” svěřil Marek Ztracený do rukou osvědčeného týmu z alba prvního producenta Martina Ledviny. “Album je zase o písníčkách, tak, jak to cítím,” říká Marek Ztracený. “Oproti albu prnímu je tam posun v aranžích, zvuku, to je ten základní kámen, který pak s Martinem Ledvinou brousíme k naší spokojenosti.”

Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu
Talentovaný písničkář a herec Tomáš Klus vydává svojí druhou desku s názvem „Hlavní uzávěr splínu“. Album autorských písní Tomáše Kluse produkoval Dalibor Cidlinský jr., kytary nahrál Jiří Kučerovský. První ochutnávkou z desky je singl „VeSmíru“, který se umístil na rádiích mezi TOP 50. Videoklip měl premiéru na iDnes.cz a TV Óčko.

Petr Hapka & Michal Horáček - Kudykam
Po veleúspěšném albu Strážce plamene přichází autorská dvojce s dalším řadovým albem. Tentokrát na něm triumfují dosud méně známí zpěváci a zkušení mistři je vlastně doplňují. Vojtěchu Dykovi, Karlu Dobrému či Janu Sklenářovi sekundují Lucia Šoralová, Richard Krajčo i Karel Gott. Takové je album Kudykam, písňový výběr ze stejnojmenné hry Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky.

- mk -

Kam dál?