FILMOVÉ A HUDOBNÉ NOVINKY

FILMOVÉ A HUDOBNÉ NOVINKY

Filmové novinky

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
Žánr: Komedie
Režie: Betty Thomas V roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu komiksový fenomén Alvin a Chipmunkové. V
okurkové sezóně se hudebnímu skladateli Daveovi Sevillemu podařilo ze zpívajících Chipmunků Alvina, Simona a Teodora udělat senzaci, a to i přesto, že toto nekontrolovatelné trio zdevastovalo svému kamarádovi Daveovi dům, ohrozilo kariéru a převrátilo život vzhůru nohama. Ve volném pokračování potkají Alvin, Simon a Teodor nové kamarády, vlastně kamarádky, ze kterých se možná stane i něco víc...

It´s Complicated
Žánr: Komedie
Režie: Nancy Meyers
Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Vítejte v romantické komedii Nancy Meyers, režisérky, jejíž příběhy pocházejí až na výjimky ze skutečného života. „Psaní scénářů je pro mě jistou terapií, a proto do nich promítám tolik vlastních zkušeností, i když v tomto případě musím přiznat, že jsem poměr s bývalým manželem nezkusila,“ říká Meyers.

Up in the Air
Žánr: Komedie
Režie: Jason Reitman
Hrdina komedie Lítám v tom, Ryan Bingham, je šťastný člověk. S hlavou v oblacích neochvějně míří za splněním životního snu, jenže život bývá pěkná mrcha. A ta dokáže i v cílové rovince říct: „Hochu, běžíš po špatné trati.“ Režisér Jason Reitman má slabost pro anithrdiny, ať už je to lobbista hájící zájmy tabákových firem (Děkujeme, že kouříte) nebo těhotná teenagerka (Juno). Tentokrát se zahleděl do stoprocentního sobce a to tak neodolatelně, že stvořil jeden z nejlepších filmů uplynulého roku.

Pouta
Žánr:
Thiller
Režie: Radim Špaček
Antonín, příslušník tajné policie v sobě má obrovský nezacílený vztek a všechno kolem - práce i rodinný život - ho ubíjí a nudí. Upne se na Kláru, pro něj nedosažitelnou dívku, neví, co od ní chce, ale chce to strašně. Není v tom láska ani jiný druh čisté vášně - pouze spalující touha po iluzi útěku z klece nudného života beze smyslu. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací i proti vlastním lidem a systému...

Hudební novinky

Kryštof - Jeviště
Pátá řadová deska Kryštof, skupiny kolem zpěváka a herce Richarda Krajča, dostala jméno Jeviště a vyjde na CD nosiči 22.1.2010. Deska vzniká v koprodukci s Borisem Carloffem, který s kapelou spolupracoval už na třech nových písních z výběrové kompilace Poločas nebo na loňské akustické Opeře. Skupina zatím poslala ven první singl – skladba cyRáno se stala ústřední melodií filmu 2Bobule. Kryštof se s každým dalším albem vyvíjejí a jinak tomu nebude ani tentokrát.

Tomáš Hanák
Populární herec Tomáš Hanák vydává autorské písňové album. Ke všem patnácti písním napsal texty a nazpíval je, v několika případech spolu s kolegyněmi z divadla Sklep. Podle producenta Pavla Klusáka z vydavatelství Klíče rozpoutává Hanák na albu divokou jazykovou hru a spolu s autory hudby páchá promyšlené variace na cortézovskou kantilénu (Technopárty), gregoriánské pop-mručení (Chorál sv. Pepy), barové blues (Stesk z Tesc) a další žánry.

Xavier Baumaxa - A ten Clintn, on mi hýkal
Na český porevoluční trh vplula štika z hudebního rybníčku. Vychází debutové CD Opičana Havla, kterého si Xavi přizval k natáčení EP s názvem “...A TEN CLINTN, ON MI HÝKAL”. Jedná se o smršť šesti básní a šesti písní, které Opičan Havel narecitoval a nazpíval osobně. V jedné písni (Nevím, zdali smím) dokonce zpívá i jako Dagmar, jaksi, že? Dalším hostem je Bill Clintn (!), který zahrál sólo na trombon a v jedné písni hraje americkou lidovou píseň na valašský cimbál.

- mk -


Kam dál?