G8M8 seznam: Must-do Sydney

G8M8 seznam: Must-do Sydney

Přijel jsi teď do Sydney a ze široké nabídky míst nevíš, kam se jít dřív podívat? Sydney je přístavní město, které má vždy co nabádnout. Přinášíme ti seznam aktivit, které by měly přibýt na tvém "Must-Do Sydney" seznamu.

 

 


VÝSTUP NA SYDNEY HARBOUR BRIDGE 


Výstup na kouzelný Sydney Harbour Bridge je úžasný zážitek, ačkoli není nejlacinější, ale stojí to za to si ho alespoň jednou vyšlápnout. Výstup na most je pro veřejnost dostupný už od roku 1998, více než 3 milióny lidí vylezly na vrchol největšího ocelového oblouku mostu na světě. Procházka po Harbour Bridge se ti možná nebude zdát jako výjimečný zážitek, ale jakmile se rozhodneš vylézt na most, je to úplně o něčem jiném - jsi obklopený nádherným výhledem na Sydney. Výstup na Harbour Bridge si určitě přidej do svého “Must-Do Sydney” seznamu. 


TORONGA ZOO


Víš, kde je nejhezčí výhled na centrum města Sydney? No přeci z Taronga Zoo. Denní trip do zoologické zahrady může být příjemným výletem, nejen pro nejmenší. Do zoo si můžeš vzít “ferrynu” z Circular Quay přímo do Taronga Zoo. Strav svůj den návštěvou téměř 4000 zvířat, včetně australských a exotických druhů, a také se zúčastni některé z 20 denních šou. 

OPERA BAR

Opera bar se nachází mezi Sydney Opera House a Harbour Bridge a je úžasným místem, pokud si chceš vychutnat drink s krásným výhledem na Sydney. Také si tu můžeš pochutnat na snídani, australském “brunchi”, což je něco mezi snídaní a obědem, nebo na obědě. Když budeš mít štěstí, tak uvidíš obrovskou výletní loď, jak právě opouští Sydney a brodí se přes přístav. 


SYDNEY AQUARIUM


Žádná návštěva Sydney se nemůže obejít bez Sea Life Sydney Aquarium, které je domovem více než 12 000 zvířat a 650 druhů, v Sydney v akváriu se budeš cítit jako kdybys byl reálně pod oceánem. V akváriu se nachází téměř všechny druhy podmořského života jako například tropické ryby, žraloky, korytnačky, dugongy, rejnoky, ptakopysky a tučňáky. Při návštěvě akvária nezapomeň nevynechat šou zvanou “Feeds and Talks” krmení a mluvení, tam se například seznámíš se zvířatem zvaným dugong tzv. “Pig” prase, také se dozvíš, jaké zvíře je známé pod přezdívkou “Labrador of the sea”. Můžeš se těšit i na tučňáky.  


SYDNEY TOWER EYE AND OBSERVATION DECK

 

Pokud hledáš nejvyšší výhled na město, měl bys navštívit 305 metrů vysokou věž v Sydney. Na vrcholu věže je restaurace, kde si kromě panoramatického výhledu na Sydney můžeš vyzkoušet jedno z 55 gurmánských jídel zaměřených na několik druhů kuchyně. Nebo bys chtěli navštívit „Observation Deck“? „Vyhlídková plošina“ nabízí 360 stupňový pohled až do vzdálenosti 80 kilometrů; v rozhledně se nacházejí nejmodernější dotykové obrazovky a také dalekohledy, které ti nabídnou nejkomplexnější pohled.

 

WENDY’S SECRET GARDEN


Wendy’s zahrada je skutečně skrytým skvostem. Může se pochlubit krásným výhledem na Harbour Bridge a Centrum Sydney. V zahradě najdeš exotické rostliny, dřevořezby, umělecké výtvory od místních umělců a mnoho klikatých chodníčků. Když hledáš příjemné místo pro piknik, meditaci nebo čtení knihy, měl bys zajít právě sem. Nejlepší na tom je, že toto místo je zdarma.

 

BONDI BEACHBondi Beach odráží více zrelaxované stránky Sydney. Pláž je dlouhá jeden kilometr a řadí se k nejznámějším v Sydney. Je to nádherné místo na plavání nebo surfování, pro plavce platí pravidlo plavat jen mezi vlajkami jako na každé jiné pláži. Bondi pochází z domorodého slova, které znamená "hluk vody rozbíjející se nad kameny". U pláže se nachází skatepark, bazény, obchody a kavárničky. 


TÚRA Z BONDI NA COOGEE PLÁŽ
Pokud jsi milovník pohybu, tak se určitě vydej na túru z Bondi pláže na Coogee pláž. Úchvatná šest kilometrová trasa je přeplněná krásnými útesy, oceánskými lázněmi, bílým pískem a čirou vodou. Mezi pláží Bondi a Coogee existuje několik zajímavých míst jako například bazén na Bronte pláž, zátoka na Gordons Bay a bazén mořské panny na North Coogee. 


NAVŠTÍV NEPLATENÉ MÚZEÁ V SYDNEY 


Australské národní námořní muzeum - Australian National Maritime Museum - Australské národní centrum pro námořní sbírky, výzkum, výstavy a archeologii. Kromě bezplatných stálých galerií se v muzeu koná i neustále měnící se program dočasných výstav a flotila historických plavidel. 


Galerie umění NSW - Art Gallery NSW - Jedna z nejdůležitějších veřejných a největších galerií v Austrálii. Galerie nabízí širokou škálu australského, evropského a asijského umění.


Zdroj: https://insiderguides.com.au/must-do-sydney-activities

Kam dál?