Jaká jsou nová omezení v Melbourne?

Jaká jsou nová omezení v Melbourne?

Naši drazí Gretjmeťáci, přinášíme vám nejnovější informace týkající se lockdown v Melbourne

Uzavírání a opětovné otevírání mezistátních hranic se stalo velmi komplikovaným, zejména pokud se snažíte naplánovat cestu. Díky austrálskému mezistátnímu karanténnímu seznamu lze vidět, kam můžete vycestovat a jestli budete muset absolvovat karanténu na základě specifických pravidel státu nebo území.

Zatímco v posledních týdnech bylo v některých předměstích v Melbourne zavedené opatření "stay at home", nyní se týká celého Melbourne, aby se město pokusilo zastavit šíření COVID-19.

Jaká jsou nové omezení v Melbourne?

Výrazné zvýšení počtu případů "COVID-19" má za následek rozšíření stay at home opatřená. Je to velmi znepokojující, protože to znamená, že virus byl hlavně přenášený lokálně. V současnosti je však zdroj infekce neznámý. Z tohoto důvodu je těžké sledovat, kde a kam sa koronavirus rozšíril.

Za cílem bojovat proti tomuto rozšíření zrealizoval premiér státu Victoria opatření "stay at home" pro metropolitní města Melbourne a Mitchell Shire od středy 8. července 2020, 23.59 hod. Úplný seznam positěžných předměstí najdete tu.

Omezení budou platit do středy 19. srpna 2020, do 23.59 hod.

Co znamená opatření "stay at home"?

Pokud v současnosti žijete v některé z postižených oblastí, mohou existovat pouze 4 důvody, proč můžete opustit domov:

- Jdete do práce (pokud nemůžete pracovat z domu) nebo do školy

- Z důvodu péče nebo ze soucitu nebo kvůli lékařskému ošetření

- Jedete na denní cvičení (pouze venku a omezeno na dvě osoby nebo členy téže domácnosti)

- Jedete po jídlo a další náležitosti

Po Melbourne nebo Mitchell Shire se budete moci pohybovat pouze z těchto čtyř důvodů. Opatření je platné podle zákona a musí být dodrženy. Za porušení jsou pokuty na místě.

 

Co se ještě uzavře?

Firmy se vrátí k přísnému dočasnému zavření a omezenému obchodování, které se uskutečnilo během vrcholu viru v Austrálii. To znamená, že kavárny, restaurace a hotely mohou zajistit take away objednávky. Zařízení, jako jsou tělocvičny, se zavřou. Podrobnosti o omezeních najdete tu.

Mohu navštívit někoho, kdo žije v těchto oblastech?

V současnosti ne. Pokud je váš partner někde jinde, budete ho moci navštívit, musíte se však řídit omezeními pobytu doma. Ve vaší domácnosti nejsou povoleni žádní další návštěvníci. Vnější setkání jsou omezené pro maximálně 2 osoby.

Kdy bude opatření "stay at home" ukončeno?

Omezení budou platit do středy 19. augusta 2020, 23.59 hod.

Pokud žijete v těchto postižených oblastech, je nezbytné, abyste dodržovali pravidla uvedená v nařízení a abyste chránili sebe i ostatní.

Pro všechny naše studenty, hlavně ty, kteří se momentálně nachází v Melbourne: Pokud něco potřebujete, bez jakéhokoli zaváhání nás kontakujte a my se vám budeme snažit pomoci.

Jsme tu stále s vámi v jakékoli situaci. :)

Váš G8M8 tým

 

Kam dál?