Jednorázový příspěvek pro studenty v QLD

Jednorázový příspěvek pro studenty v QLD

Ahojte Grejtmeťáci.

Skvělá zpráva pro studenty v QLD!

Vláda v QLD ztrojnásobila svou podporu pro studenty a zvýšila tak svůj celostátní mezinárodní balík pomoci a obnovy v oblasti vzdělávání na $ 15 milionů. V rámci tohoto balíčku bude nyní k dispozici dalších 10 milionů dolarů na podporu zahraničních studentů, kteří mají v důsledku COVID-19 vážné finanční potíže.

Mnoho zahraničních studentů přišlo o svůj příjem a pociťují zvýšený pocit úzkosti, když jsou během pandemie mimo rodiny a mnozí z nich nemohou cestovat domů. Nové financování doplňuje škálu programů pomoci, které již zavedla vláda QLD na podporu studentů v tomto těžkém období a těší se, až oznámí jejich dostupnost. Mezitím mezinárodní by studenti potřebující okamžitou krizovou podporu měli oslovit svého poskytovatele vzdělávání nebo síť studentských center

Kdo má nárok? 

osoba starší 18 let,
je držitelem studentských víz na studium v QLD,
v současnosti žije v QLD,
v současnosti má na bankovním účtu $ 1500 nebo méně - s důkazem transakcí od 19. května 2020, musí mít australský bankovní účet.

Pokud jste mezinárodním studentem v QLD, ale nesplňujete výše uvedená kritéria - stále máte nárok na pomoc. Obraťte se na některého z kvalifikovaných pracovníků ve studentském centru QLD a prodiskutujte oblasti podpory. 

Pokud splňujete podmínky dostanete příspěvek ve výši $ 500 na váš australský bankovní účet. Upozorňujeme, že připsání těchto peněz na váš bankovní účet může trvat až dva týdny. Portál bude brzy otevřen a zůstane otevřený, dokud se nevyčerpají všechny přidělené finanční prostředky. Po otevření portálu doporučujeme přihlásit se co nejdříve. Neexistuje žádný konečný termín pro přihlášky, ale financování poskytnuté na podporu studentů je omezené.

Jak můžu požádat?  

Podrobnosti budou zveřejněné brzy na https://business.facebook.com/studyqueensland 

Jak dokážu, že v důsledku COVID-19 zažívám finanční obtíže?

Zahrnuje to sérii dotazů na pochopení vaší současné situace a poskytnutí dokumentace jako důkazu. 

Mohu požádat o příspěvek, pokud jsem se přestěhoval(a) zpět do své domovské země, ale stále jsem studuji online?

Ne, jednorazová platba je k dispozici jen tehdy, pokud máte bydliště v Queenslandu a momentálně se tam také nacházíte.  

Jak dlouho potrvá získání jednorázového příspěvku?

Po odeslání žádosti bude žádost zpracována co nejdříve. Po vyhodnocení vaší žádosti dostanete e-mailové upozornění.

Mohu podat žádost vícekrát?

Ne, je to limit JEDNÉ platby na osobu.

Potřebuji pomoc - koho mohu kontaktovat?

Pokud potřebujete okamžitou podporu, kontaktujte svou instituci nebo Queensland Student Hub.


Pro více informací o jednorázovém příspěvku vám doporučujeme prostudovat si: https://www.studyqueensland.qld.gov.au/Live/Student-Support/Information-COVID-19/QLD-Crisis-Assistance-Package


Váš G8M8 tým

Kam dál?