Kde můžeš získat certifikát RSA a k čemu vlastně slouží?

Kde můžeš získat certifikát RSA a k čemu vlastně slouží?

Než začneš pracovat na místech, kde se prodává alkohol, budeš muset absolvovat kurz RSA (Responsible Service of Alcohol). Pokud přemýšlíš nad prací v baru, restauraci, v obchodě s lihovinami nebo v nočním klubu, potrebuješ se takéhoto kurzu zúčastnit. 

RSA Certifikát je dokument, který prokazuje úspěšné ukončení RSA kurzu v Austrálii a také dokazuje, že máš zkušenosti a vědomosti o zodpovědném podávání alkoholu zákazníkovi. Kurz může byť zprostředkovaný jedině registrovanou organizací, která je oprávněná takovýto kurz poskytovat, tzv. RTO (Registered Training Organisation).


Každý, kdo má v plánu pracovat v Austrálii s prodejem, službami nebo dodávkou alkoholu, je povinen vlastnit certifikát RSA - Responsible Service of Alcohol. 


Kurz RSA zahrnuje:

  • Fakta o alkoholu

  • Informace o intoxikaci

  • Výhody zodpovědného poskytování alkoholu

  • Strategie na odmítnutí služby (odmítnutí zákazníkovi nalít alkohol)

  • Konzumace alkoholu neplnoletými, zákony a pokuty 

  • Jak propagovat alkohol legálně

  • Nepřijatelné servisní praktiky 


https://www.australia-backpackersguide.com/get-rsa-certificate/ 

https://clubtraining.com.au/what-is-rsa-certificate/ 


Požadavky kurzu


Studenti musí poskytnout alespoň jedno platné ID jako například pas, řidičský průkaz, ID kartu nebo studentskou kartu. 


NSW 

Sydney 

RSA kurz se koná dvakrát až třikrát za týden cca od 9.30 do 16.00 a cena kurzu je $ 140. V G8M8 studentském centru ti rádi pomůžeme s přihláškou.


Po ukončení kurzu ti bude vystaven dočasný Certificate of Attainment (Certifikát o účasti na kurze) z RSA kurzu, ještě v ten samý den. Tento certifikát je platný 90 dní od vydání. V tomto čase je potřeba požádat o foto kartičku RSA (Photo Competency Card) na úřadě Service NSW, vydání trvá přibližně 4 týdny. Za samotnou kartičku se už neplatí žádné dodatečné poplatky, cena kartičky je zahrnutá v ceně samotného kurzu. RSA NSW má platnost 5 roků ode dne vystavení. VIC

RSA kurz ve státě Viktoria je nutné absolvovat taktéž osobně, online kurz není je akceptovaný.  Cena kurzu začíná na $ 65. Kurz trvá přibližně 6 hodin a certifikát je platný 3 roky ode dne vystavení. 


QLD / WA / NT / SA 

Online RSA je platný ve státech Queensland, Western Australia, South Australia a Northern Territory. Studenti mají 7 dní na skončení online RSA kurzu. Cena certifikátu je $ 35. Po online kurzu získáš Statement of Attainment (Potvrdenie o účasti na kurze). RSA online není akceptované ve státech NSW a VIC. K online kurzu budeš potřebovat počítač, tablet  nebo telefon s připojením na internet. Ohledně platnosti certifikátu v jiných státech by ses měl informovat u svého poskytovatele kurzu RSA. Na email obdržíš RSA Certifikát o absolvovaní, který následně můžeš prokázat zaměstnavateli. U online kurzu v daných státech není potřeba mít kartičku, stačí online potvrzení. 


Pro více informací kontaktuj náš tým v Sydney, který ti pošle link na kurz RSA online. 


Zdroj; https://www.coffeeschool.com.au/course/RSAONLINEQLDWA

Zdroj: https://www.backpackerjobboard.com.au/rsa-rsg-courses/#vic-courses


Kam dál?