Měj vždy úsměv na tváři :)

Měj vždy úsměv na tváři :)

Hned na začátku bych chtěla říct, že najít si práci v Sydney není tak těžké, jak se říká. Stačí se řídit pár základními radami a úspěch je zaručen:) Já sama jsem si jestě před odletem sepslala Resume, což je stručný přehled pracovních zkušeností na jednu A4. Jestli jedete do Sydney studovat angličtinu a u toho plánujete pár dní práce, pravděpodobně budete pracovat někde v restauraci, kavárně či rychlém občerstvení...A právě zkušenosti z tohoto prostředí nejvíce ocení Váš budoucí zaměstnavatel. Jestli jste vždy pracovali pouze "hlavou", nebála bych se si nějakou tu pracovní zkušenost připsat, v práci se většinou učí vše od začátku, takže jde jen o to udělat první dobrý dojem:)

Práci si snažte najít co nejdŕív, pokud máte dost času, jako jsem to uděala já. Do ruky jsem vzala asi dvacet Resume a vyrazila do ulic. Bydlela jem v okrajove části Sydney, kousek od jednoho velkého nákupního centra, kam jsem také zamířila jako první. Začala jsem od přízemí a postupně jsem se dostala až do posledního patra. S úsměvem na tváři jsem se zastavila v každé kavárně či restauraci a ptala jsem se, jestli nehledají někoho na práci. Všude byli velmi milí, vzali si Resume a řekli, že ho předají šéfovi, nikde však velký zájem neprojevili. Přesto jsem se nenechala odradit a tímto způsobem jsem prošla celé nákupní centrum. Svoji práci jsem nakonec našla ještě ten den v rychlém občerstvení s pizzou a těstovinami, které se nacházelo ve food courtu zmíněného obchodního centra. Původně jsem do tohoto obchodu vůbec nechtěla jít, protože se mi na první pohled nelíbil, ale nakonec jsem tam vešla a udělala dobře! Zastihla jsem tam šéfa, který v té době někoho hledal. Prohlédl si mé Resume, chvíli si se mnou povídal a po chvíli jsem vyfasovala zástěru, košili, čepičku a druhý den jsem nastupovala!

Abych pravu řekla, není asi úplně normální, že si práci najdete hned první den, já jsem měla štěstí. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným! A proto se budu ještě jednou opakovat a shrnu to nejduležitější:

  • Sepiš si Resume, ve kterém zmiň hlavně manuální práce
  • Při hledání se ptej všude a každého, nebuď moc vybíravý
  • A to nejduležitější, měj vždy úsměv na tváři!

Přeji hodně štěstí při hledání práce!

Kam dál?