Návrat ke klasické výuce

Návrat ke klasické výuce

Australské jazykové školy (tzv. ELICOS sektor) se postupně vrací ke klasické, “face-to-face”, výuce. Několik škol přešlo zpět na běžnou výuku, další tak učiní během následujících týdnů. Nadále jsou důsledně dodržována nařízení vlády v souvislosti s bojem proti COVID-19. Studovat budou moci začít prozatím ti studenti, kteří se momentálně nachází v Austrálii. Školy zároveň pro dobrý vývoj koronavirové situace v zemi doufají v co nejbližší zmírnění omezení vstupu zahraničních studentů. 

 

Mezi školy, které z on-line hodin přešly zpět na klasické, patří Greenwich English College. Odborné kurzy prozatím pokračují on-line. Zachována sú v souladu s pokyny regionální a národní vlády také opatření pro snížení šíření koronaviru, mezi které patří sociální distancování a dodržování příslušných hygienických předpisů v kampusu. Škola je uzpůsobena tak, aby měla separátní vchod a východ z budovy, studenti mají více rozložené rozvrhy, omezený přístup do výtahu a k dispozici jim jsou antibakteriální ubrousky.

 

 

Další školou je Lexis English, která znovu spustila celou svou nabídku kurzů na všech svých šesti pobočkách. Výuka je uzpůsobena tak, aby se studenti ve škole příliš nepotkávali a tak zachovali minimální osobní kontakt. Přes 65 % studentů navštěvujících kurzy na této škole v zemi i přes nepříznivou situaci zůstalo a účastnilo se on-line výuky. Teď se mohli vrátit zpět do lavic.

 

Také English Language Company v Sydney opět otevřela off-line výuku z důvodu, že Austrálie koronavirovou situaci dobře zvládá. Mezi další školy patří také BROWNS English Language School v Brisbane a Gold Coast, která zpřístupnila výuku 85 % studentů, kteří v Austrálii zůstali - v nabídce však díky zavedené platformě bude dále nabízet také výuku on-line.

 

Australský premiér Scott Morrison v květnu indikoval, že vstup pro mezinárodní studenty bude obnoven ve třetí fázi programu COVIDSafe, čímž by ke znovuotevření hranic mohlo dojít už koncem července. Ještě však není známo, zda se tak opravdu stane, nebo budou muset zájemci o studium v Austrálii vyčkat. 

 

Zdroj: https://studytravel.network/magazine/news/0/27515

Kam dál?