O nízkonákladovém cestování do Brisbane a životě ve městě parků a pláží

O nízkonákladovém cestování do Brisbane a životě ve městě parků a pláží

Cestování tak trochu na punk, ale plné nezapomenutelných zážitků. Lukáš Chvostek je momentálně v Brisbane na jazykové škole BROWNS a poskytl nám rozhovor o své cestě, ale i o životě v Brisbane.

Jaký byl tvůj let do Brisbane? Mohl bys nám ho popsat?

Samotný let fajn. První jsem letěl z Prahy do Londýna, kde jsem měl 2 dny na poznávání a potom můj let směroval přes Peking do Brisbane. V Pekingu mě čekal deseti hodinový přestup, tak jsem toho využil k poznání města.

Jak dlouho jsi cestoval z Prahy do Brisbane?
Samotný let trval přibližně dvacet hodin, ale celkově to zabralo 4 dny. Ovšem návštěva Londýna a zastávka v Pekingu byla úmyslná.

A co tvůj zpáteční let?
Ten bude úplně stejný. V Pekingu chci tentokrát stihnout Velkou čínskou zeď. Slyšel sem, že existují agentury, které tam návštěvníky berou rovnou z letiště, takže by se to dalo stihnout.

Jaká byla cena letenky Londýn - Brisbane?
Jednalo se o akční nabídku, takže zpáteční mě vyšla na 14 500 Kč, ale musel jsem potom ještě přikoupit let do Londýna, který vyšel na pár stovek.

Lukas

Kde v Brisbane bydlíš?
Ještě před odletem jsem si našel na jednom ubytovacím webu spolubydlení za příznivou cenu. Potom co mé letadlo přistálo a já se měl sejít se svým budoucím spolubydlícím, nastaly drobné komplikace. Takže první noc jsem přespal v hostelu a na druhý den jsem i s velkou krosnou šel do školy.

Zkontaktovali jste se potom?
Ano, dokonce mě vyzvedl ve škole.

Plánuješ změnu bydlení?
Přemýšlel jsem, protože teď tu znám více lidí. Mí kamarádi hledají, ale já jsem tady spokojený. Koupil jsem si kolo, takže na něm jezdím do školy, kde jsem vždy do patnácti minut.

Popiš nám stručně Brisbane, prosím.
Přestože teď začíná zima, tak počasí je příjemné a stále konstantní. Můžu tady nosit tričko a kraťasy a je tady kolem dvaceti stupňů. Líbí se mi, že v Brisbane je hodně parků a zeleně. Celkově je tu čisto a říká se, že i bezpečno. Navíc Brisbane leží v blízkosti hezkých pláží.

Lišila se realita od tvých představ?
Já jsem neměl žádné představy. Když někam jedu, tak se snažím o daném místě zjišťovat co nejméně věcí, aby mě to naopak překvapilo.

Chodíš na jazykový kurz na škole BROWNS, jak se ti líbí výuka?
Hrozně moc, protože třídy jsou národnostně nakombinované. Převážně zde studují lidi z Asie nebo z Latinské Ameriky a na celé škole jsme jen 3 Češi.

Lukas Chvostek

Jak se ti líbí styl výuky?
Je to zcela odlišné než jsem byl zvyklý z Česka. Když ve škole mluvím anglicky, tak je učitelům jedno jestli dělám chyby. Hlavní je, že mluvím. Jde jim hlavně o komunikaci a potom si shrneme společně gramatiku, abychom odbourávali chyby.

Učí tě i Australani?
Teď jsme dostali na gramatiku nového učitele, který je z Austrálie. Nicméně v dalších hodinách mě učí lektorka z USA a z jiných zemí, ve kterých je mateřským jazykem angličtina.

Co spolužáci? Trávíte společně čas i po škole?
Ano, hned první den jsem se skamarádil s Japoncem, pak i s Brazilci a dalšími lidmi z jiných států. Společně jsme byli na výletě. Výhodou je, že v Brisbane je spoustu agentur organizujících různé výlety, takže lze za hezké peníze vidět opravdu kus Austrálie, do které bych se sám těžko dostal.

Na co se nejvíce těšíš v rámci tvého pobytu v Austrálii?
Chci projet celé pobřeží z Cairns až do Melbourne, ale až během posledního měsíce.

Co ti nejvíce chybí v Austrálii?
Mně toho moc nechybí. Nemám si na co stěžovat, našel jsem si partu fajn lidí se kterými pořád něco podnikáme nebo cvičíme. Jsem tu opravdu maximálně spokojený.

Děkujeme za rozhovor a užívej si svůj půl rok v Brisbane!

Lukas Chvostek

Lukas Chvostek

Kam dál?