Prohlášení k požárům v Austrálii 2020

Prohlášení k požárům v Austrálii 2020

Ahoj Grejtmejťáci,

 

tady Peter Kováč, vedoucí agentury G8M8 Great Mate. Zdravím vás z naší centrální pobočky v Sydney. Rád bych Vám předal pár aktuálních informací ohledně situace co se požárů v Austrálii týče, je to pro nás samozřejmě starost a víme, že i Vy nebo Vaši rodiče a blízcí můžete pod případným tlakem médií nabýt dojmu že nejedete do bezpečné země a že se Vám může něco stát. Pojďme si tedy objasnit pár faktů a informací, co se vlastně děje, kde se to děje a proč je stále dobrý nápad vyrazit sem k nám do Austrálie zažít úžasné dobrodružství a zkusit si život ať už zde v Sydney nebo v jiných městech po celé Austrálii.

Ano, v Austrálii hoří a požáry jsou aktuálně po území států především New South Wales, Victoria a Queensland. Tyto tři hlavní státy na východním a jihovýchodním pobřeží jsou co se ohňů týče nejvíce zmiňovány, protože jsou v relativně krátkém dosahu od větších měst. Požáry jako takové k Austrálii patří a hoří zde každý rok, protože tak Australská fauna funguje. Nic méně, letos je rozsah o poznání větší.

Pokud byste vyrazili autem ze Sydney, tak cca 1 až 1,5 hodiny jízdy za městem už byste se mohli dostat do míst, kde zrovna bují požáry, ale v blízkosti větších měst je vše pod kontrolou požárních jednotek, a tak šance, že by se rozšířily blíže také tam, jsou prakticky nulové. Co se Sydney a Melbourne, našich dvou největších měst, týče, tak ty více než požáry obtěžuje kouř, který se může valit některé dny na města - pokud zafouká vítr z pevniny. Na internetu se objevují sice desítky obrázků třeba Opery, která není skoro vidět z druhé strany, taková situace tu byla pouze 1 den v prosinci 2019! Média ji ale používají stále a stále dokola, a tak se to může zdát jako stále aktuální situace. Jak jsem již zmiňoval, některé dny se při špatném větru dýchací podmínky mohou na pár hodin zhoršit.

Ve zkratce je to jednoduché, pokud se budete po příjezdu pohybovat po velkých městech a v případě výletů mimo město poslouchat varování požárníků, kam nejezdit, tak budete v naprostém bezpečí.

Z toho vyplývá, že v aktuální chvíli neexistuje žádný důvod, proč byste se měli bát do Austrálie vyrazit, ať už z bezpečnostních nebo ekonomických důvodů, neboť právě to, že by nyní lidé přestali do Austrálie jezdit, by bylo to nejhorší, co by se mohlo stát. Austrálie potřebuje nahodit ekonomické motory, a tak každý utracený dolar v Austrálii pomůže ekonomice se opět naplno rozjet a pomoci s náklady, které s sebou požáry přinesly. Tato velice nepříjemná a kritická situace zároveň vytváří desítky a desítky nových pracovních míst jen co se týče stavebnictví, neboť bude potřeba postavit znovu zbořené a shořelé domy.

Jestli máte stále ještě nějaké nejasnosti ohledně aktuální situace, kontaktujte naše agenty na Slovensku nebo v Čechách a zeptejte se na co potřebujete. Případně můžete kontaktovat nás přímo sem do Sydney a optat se na aktuální informace přímo odtud.

Přileťte a roztočte život naplno v Austrálii s Great Mate.

Peter Kováč - CEO G8M8 Great Mate

 
 

Kam dál?