ŠPORT

ŠPORT

Maradona chce hrať zápas proti Slovákom

Výber Diega Maradonu na Slovensku? Na prvý pohľad ťažko predstaviteľná vec sa môže premeniť 18. novembra na realitu. Argentína odohrá 14. septembra zápas v Madride proti Španielsku a na 18. septembra má v itinerári voľný termín. Pod vedením Diega Maradonu vybojovala účasť na MS 2010 až v poslednom kvalifikačnom vystúpení proti Uruguaju (1:0).
Dvojnásobní majstri sveta majú vo svojich radoch množstvo hviezd svetového mena ako Messi, Tévez, Agüero, Mascherano...A aj keby neprišli na Slovensko v najsilnejšom zložení, bol by to mimoriadne príťažlivý a silný protivník. „Zatiaľ je potvrdený iba zápas s USA, no intenzívne rokujeme s ďalším potenciálnym súperom. Ten by určite spĺňal kritérium atraktívnosti,” reagoval šéf medzinárodného oddelenia SFZ Ivan Sochor. Bola by to veľká vec dotiahnuť na Slovensko mužstvo rangu Argentíny.

Olympijskou sestavu mám na 90 procent hotovou

Kdyby se olympiáda ve Vancouveru hrála za týden, kouče hokejové reprezentace Vladimíra Růžičku by to nezaskočilo. Už dávno si totiž sesumíroval, s jakou sestavou vyrazí do boje. “Na devadesát procent ji mám hotovou,” prozradil. Do startu největšího turnaje roku zbývá ještě víc jak čtvrt roku, ale v plánech reprezentačního kouče se toho podle všeho moc nezmění.
Dá se předpokládat, že v olympijské nominaci vsadí kouč Růžička především na osvědčená jména. “Mám jasnou představu o složení týmu a není důvod něco měnit,” říká. “Je možné, že se někomu povede pár zápasů, ale to neznamená, že by měl hned jet do Vancouveru. Třeba Voráčkovi to docela jde, ale mezi třináct útočníků se prostě nevejde.”V minulosti však trenér jasně naznačil, že z velké části bude spoléhat na hráče z NHL. “Olympiáda se bude hrát na úzkém hřišti, navíc v zámoří máme nejlepší hráče,” vysvětlil Růžička.


- dg -

Kam dál?