ŠPORT

ŠPORT

Halák je v skvelej forme
Zatiaľ čo slovenský gólman Halák je napriek jednoznačne lepším štatistikám a fantastickým výkonom v Montreale fackovacím panákom, jeho kanadský konkurent v Price je napriek chybám miláčikom. Halák, ktorý bude na ZOH vo Vancouveri slovenskou brankárskou jednotkou, odchytal počas štvrtého januárového víkendu dva výborné zápasy, v ktorých inkasoval zo 64 striel jeden gól. Slovenské hviezdy v kanadsko-americkej NHL naberajú posledný mesiac na forme. Za spomenutie stoji prvý bod Demitru v tejto sezóne, keď po dlhodobom zranení opäť nastúpil a začal bodovať, kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára dostal do svojich radov oporu reprezentácie Miroslava Šatana, Marián Gaborík pravidelne boduje, je hviezdou NY Rangers a drží sa na popredných miestach v tabuľkách produktivity celej NHL. Vo výbornej forme hrajú aj bratia Hossovci, Marián v drese Chicaga a mladší Marcel hviezdi v KHL, kde má na svojom konte už úctyhodných 29 gólov v drese Dinama Riga a nezabúdajme ani na Žigmunda Pállfyho, ktorý sa vracia do reprezentácie. Kryštalizuje sa nám veľmi kvalitný team pre olympiádu.

Eliáš: na olympiádu budu v pořádku
Hrozně vypadající náraz od protihráče z Colorada odnesl český útočník bolestmi hlavy a ztuhlým krkem, podrobná vyšetření naštěstí nepotvrdila otřes mozku. Několik dnů by si měl, ale pro potřeby národního týmu na olympijských hrách ve Vancouveru chce být stoprocentně připraven. Vokoun před
Vancouverem tvrdi, že chce dokázat něco velkého. Žádný jiný hráč neměl větší jistotu nominace než Vokoun, kterého už v létě trenér Růžička označil za českou jedničku. A žádný jiný hráč teď nemá větší formu. Však i sám 33letý Vokoun tvrdí: “Cítím se výborně a jsem spokojený se svými výkony. Snad to prodám i ve Vancouveru.” Hokejová reprezentace má pro olympiádu tajný seznam. Je na něm osm náhradníků, pro něž budou dopředu vyřízeny veškeré formality s účastí na turnaji ve Vancouveru. Třeba Rusové nebo Němci záložní osmičku zveřejnili, Češi to však udělat nechtějí.

- dg -


Kam dál?