Uč se anglicky on-line a zdarma

Uč se anglicky on-line a zdarma

Přinášíme rady a tipy, jak nepromarnit karanténu a posunout se dál. Můžeš se zdokonalit v cizím jazyce, konečně se naučit to, co jsi nestihl, atd. Jdeš do toho? Namísto obecných řečí přinášíme konkrétní tipy, jak se posunout dál a využít tak volného času. 

Samozřejmě se tento styl výuky nemůže rovnat tomu, co zažiješ například v Austrálii, kdy tě okolnosti donutí mluvit anglicky 24/7, je ale dobré namotivovat se a až to půjde, můžeš využít znalostí, které nabydeš teď, k dalšímu studiu a především k cestě za dobrodružstvím!

Nejspíš všichni známe aplikaci DuoLingo, bezplatnou platformu pro vzdělávání se v cizích jazycích. Mimo užitečných aplikací ale můžeš narazit také na skvělé instagramery a youtubery - a že jich je! 

Z těch českých bychom rádi vypíchli Jakuba Čáslavu a jeho instagram @kubova_english. Naučíš se zde spoustu idiomů i slovíček, která ti jistě přijdou vhod. Kolem Kuby se navíc vytvořila úžasná komunita lidí, a tak není pochyb, že zde narazíš na spoustu podobných nadšenců.

Mezi miliony youtuberů bychom rádi upozornili na následující:

  • English with Lucy patří mezi nejoblíbenější youtube kanály věnující se výuce angličtiny vůbec. Její britská angličtina je naprosto nádherná. Sledovat ji můžeš také prostřednictvím dalších médií, např na Facebooku (instagramový jí účet byl zřejmě ukraden, takže je třeba vyčkat obnovy).

  • Pokud ti nevyhovuje britská angličtina a radši bys americkou, pak doporučujeme sledovat Rachel’s English. Rovněž ji můžeš sledovat na Facebooku.

  • Další velice sympatická lektorka působí prostřednictvím mmmEnglish a její videa jsou skvěle strukturována, takže každý jev pochopíš velice rychle. Doporučujeme!

  • Skvělou výuku nabízí také Learn English 101. Alisha má snahu rozmluvit každého. Tak do toho! 

  • Billie Haase působí jako učitelka na Oxford TEFL v Barceloně. Její videa na kanálu Language Coaching jsou spíše pro pokročilejší, a tak pokud se připravuješ na CAE a podobné certifikáty, jistě ji musíš sledovat, protože ti zajisté pomůže s přípravou na náročnou zkoušku - a kdy jindy se do toho pustit, než teď?

  • Pokud holduješ raději vtipnějším stylům výuky, doporučujeme sledovat Learn English with Papa Teach Me.

  • Jako poslední ale ne nejméně významný zmíníme také British Council | LearnEnglish Teens, který je propojen s platformou Learning English Teens.

Z druhé strany je pak možné sledovat Američana Gavina a jeho snahy naučit se česky, které jsou zdokumentované na jeho youtube kanálu TadyGavin. Pobavíš se a jistě pochytíš spoustu (užitečných) slovíček, rozdíly mezi češtinou a angličtinou a tak podobně.

Za skvělý zdroj pro studium považujeme také Learn English od British Council- jak na práci s touto stránkou se dozvíš v jejich sekci Covid-19 learning support. Můžeš si udělat test, který otestuje tvou úroveň a na základě toho se dál rozvíjet, což nám přijde super.

Pokud tě zajímá dění ve světě a vlastně jakákoli témata, doporučujeme zaměřit se na TED talk, různé podcasty nebo třeba nastavit do telefonu aplikaci BBC iPlayer Radio (Android, iOS)a poslouchat různé stanice BBC.

Tipy na podporu mluvení v angličtině najdeš taky na Talk English, případně můžeš prostřednictvím komunit najít někoho, kdo s tebou po Skype prohodí pár slov - takovou komunitu najdeš prostřednictvím sociálních sítí u příslušných kanálů. Kreativitě se meze nekladou.

 

Kam dál?