Zajímají tě lidské příběhy z Austrálie? AUSTRALIA STORIES začínají 4.dubna

Zajímají tě lidské příběhy z Austrálie? AUSTRALIA STORIES začínají 4.dubna

Zajímají tě lidské příběhy z Austrálie? AUSTRALIA STORIES odstartují ve středu 4. dubna v pražském VNITROBLOCKU! Kroužíš po večerech prstem na mapě a lámeš si hlavu nad tím, jestli se vydáš na druhou stranu jižní hemisféry do Austrálie? Chybí ti osobní zkušenost bývalého studenta? O tom jak vznikl nápad na Australia Stories a nedávné návštěvě Sydney nám řekl více vedoucí pražské pobočky G8M8 Great Mate Česko Jakub Jeník.


Představ nám v krátkosti projekt Austalia Stories. O co jde a jak tento nápad vznikl?
Nápad vznikl v době, kdy se nás lidi začali ptát proč neděláme žádné prezentace či setkání? Současně s těmito dotazy přibývalo klientů, kteří do pražské kanceláře jezdili ze vzdálených koutů Česka. Následně vznikl nápad udělat několik akcí, kde bychom mohli odpovědět klientům na jejich nejčastější dotazy.

Takže půjde o obecnou přednášku o Austrálii?
Ne, cílem Australia Stories je pozvat lidi, kteří v Austrálii trávili delší dobu a nechat je před publikem vyprávět o svém zážitku. Bude to tedy hlavně o lidských příbězích.

Podle čeho jsi vybíral místa, kde akce bude probíhat?
Výběr místa souvisí již s názvem Great Mate. Význam těchto slov je takový, že se máme stát kamarády při cestě do Austrálie. Není to jen o tom vybrat školu, vyřešit víza a sbohem. U nás je to především o důvěře a často i o přátelství, která vznikají. Snažíme se, aby naše kancelář v Praze byla pro klienta příjemná a to samé platí i u výběru prostorů pro Australia Stories. Nechtěli jsme VIP prostory, ani konferenční místnosti v hotelech ale vybírali jsme přirozená prostředí, kam rádi chodíme nebo na ně máme dobré reference.

Proč by měli lidé přijít na Australia Stories?
Dozví se realitu a to, co se stalo jiným lidem. Díky tomu si můžou vzít ponaučení.

G8M8 team

Před měsícem ses vrátil ze Sydney, kde jsi asistoval u natáčení videí o australských školách. Jak se ti natáčelo v australském prostředí?
Primárně jsem natáčel ve školách videa o tom, jak vypadá škola aby si klienti udělali dobrý obrázek o tom, kam pojedou. Všichni respondenti byli opravdu milí, přestože jsem si je zavolal během hodiny na chodbu aby mi v krátkosti řekli svůj příběh.

Měl jsi s něčím problémy?
Jen když jsem se ptal na to, co se lidem v Austrálii nelíbí. Věřím, že kdybych se zeptal u nás v Česku, tak lidi by vymysleli tucet nápadů o tom, co je tady špatně. V Austrálii to bylo jinak, tam lidí akorát štve, že se hospody zavírají podstatně dříve než v Česku.

Protože jsi v australském Perthu před deseti lety studoval odbornou školu, můžeš srovnat výuku s tou dnešní? Změnilo se něco?
Jak jazykové tak odborné školy měly již před deseti lety vysokou úroveň. Ačkoliv jsem nestudoval v Sydney, tak můžu s jistotou říct, že systém funguje pořád stejně. Všechno je to o praxi, zkušenostech a provozu. Výuka vyžaduje přípravu domácích úkolů, ale není to o šprtání ale spíše o důrazu na praktickou využitelnost jednotlivého oboru.

Dozví se návštěvníci Austalia Stories jak probíhá i výuka angličtiny či odborného kurzu?
Ano, dozví se to přímo od lidí, kteří tam studovali. Za jeden večer nepozveme lidi z každé australské školy, ale jde o to, že přednášející ukáží možnost o tom jak to jde. Člověk si poté odnese představu a může si sjednat rovnou na místě nezávaznou konzultaci, kde už bude řešit konkrétní věci.

Děkuji za rozhovor a budu se těšit ve středu 4.dubna v 17:00 v pražském VNITROBLOCKU.


 • Z raního natáčení před Operou
  Z raního natáčení před Operou
 • Fotek s operou není nikdy dost
  Fotek s operou není nikdy dost
 • Na návštěvě v Bridge Business College
  Na návštěvě v Bridge Business College
 • Klokanů není nikdy dost
  Klokanů není nikdy dost
 • V Brisbane v ACSF - sportovka
  V Brisbane v ACSF - sportovka
 • Sydney G8M8 team
  Sydney G8M8 team
 • Přineseme Vám lidské příběhy z Austrálie
  Přineseme Vám lidské příběhy z Austrálie
 • opět klokan :-)
  opět klokan :-)

Kam dál?