Zvýšení limitu odpracovaných hodin pro zahraniční studenty ze 40 na 48 hodin za dva týdny

Zvýšení limitu odpracovaných hodin pro zahraniční studenty ze 40 na 48 hodin za dva týdny

Od 1.7.2023 se zvyšuje limit odpracovaných hodin pro zahraniční studenty z původních 40 hodin za dva týdny na 48 hodin za dva týdny.

 

Od 1. července 2023 australská vláda znovu zavede limity na počet odpracovaných hodin povolených pro držitele studentských víz (třída 500), kteří studují a pracují v Austrálii.

 

Během pandemie měli držitelé studentských víz neomezené pracovní povolení. Toto dočasné opatření skončí 30. června 2023. Od 1. července 2O23 bude povolený počet pracovních hodin během studia omezený, ale zvýčený na 48 hodin za čtrnáct dní a během prázdnin zůstává neomezené pracovní povolení. To zajišťuje, že držitelé studentských víz se mohou soustředit na své vzdělávání v Austrálii, ale mohou se zároveň i zaměstnat a získat cenné pracovní zkušenosti během studia. Limit odpracovaných hodin bude platit pro všechny zahraniční studenty bez ohledu na to, kdy začali studovat v Austrálii. 

 

Zdroj: https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-listing/student-500/temporary-relaxation-of-working-hours-for-student-visa-holders

Kam dál?