18 otázek, které bys měl položit agentuře, která zajišťuje Tvůj pobyt v Austrálii

18 otázek, které bys měl položit agentuře, která zajišťuje Tvůj pobyt v Austrálii

Jsi rozhodnutý vycestovat do Austrálie. Udělal si prvotní výzkum, ptal si se kamarádů a známých, dal dohromady úspory. Další krok je výběr agentury. Na první pohled jsou si velmi podobné. Navštívíš jednu, druhou, možná třetí. Porovnáváš kvalitu informací, ceny nabízených škol, rozmýšlíš jaký dojem na Tebe udělali jednotliví konzultanti. Dnes už má skoro každá agentura pobočku v Austrálii, počítače pro studenty… Čím se ale agentury líší?  Jak se rozhodnout pro tu nejlepší? Zpracovali jsme pro Tebe 18 otázek, které bys měl položit agentuře, se kterou zamýšlíš vycestovat do Austrálie a pomoci Ti rozhodnout se pro tu nejlepší.

1. Kde má moje agentura zastoupení/pobočky?

G8M8 Great Mate má celkem 3 zastoupení na Slovensku:
- Bratislava a okolí
- Nitra a okolí (centrála)
- Banská Bystrica (střední a východní Slovensko)

2 zastoupení v České republice:
- Praha (centrála a celé Čechy)
- Brno (Morava)

a kancelář přímo v Sydney

2. Poskytne mi agentura studijní plán podle mých zájmů a preferencí?

V G8M8 přistupujeme ke každému studentovi individuálně. Bereme do úvahy jeho požadavky co se týče délky, ceny a lokality studia a rozložení prázdnin.  V nabídce máme stovky vzdělávacích institucí v Austrálii, na které Ti umíme zprostředkovat studium.

3. Je moje agentura důvěryhodná? Neztratí se po zaplacení poplatků?

G8M8 Great Mate zprostředkovává studium v Austrálii už od roku 1995 a úspěch dokazuje množství spokojených studentů. Na kredibilitu poukazuje také úzká spolupráce s australským honorárním konzulem Petrem Vodvářkou.

4. Potřebuji do Austrálie cestovní/zdravotní pojištění? Pomůže mi agentura také v této záležitosti?

Na studium v Austrálii je potřeba mít povinné studentské zdravotní pojištění OSHC, které je podmínkou pro udělení studentských víz. G8M8 zprostředkovává zdravotní pojištění pro své studenty. Nabízíme také připojištění - doplňkové cestovní pojištění maximálně na dobu 1 roku.

5. Poskytuje moje agentura kvalitní Job Service - pomoc při hledání práce?

Job Service v agentuře G8M8 začíná hned po příletu do Austrálie. Studentům pomůžeme s věci nutně potřebnými pro práci v Austrálii (telefonní číslo, bankovní účet, daňové číslo - TFN), mohou si u nás zdarma tisknout životopisy a používat studentské počítače, nebo být připojen přes Wifi. Studentům pravidelně posíláme pracovní nabídky přímo od zaměstnavatelů, zapisujeme studenty na kurzy potřebné pro práci s alkoholem, na stavbu apod. Umíme poradit s životopisem, v jakých částech města a na jakých webových stránkách hledat práci. Mimo těchto praktických rad se pokoušíme změnit myšlení lidí, nasměrovat je, aby hledali práci v oboru, který je bavíbude je naplňovat, aby slepě nenásledovali masy a nehledali si práci v kavárně jen proto, že tam pracuje každý.

6. Mám přehled za co přesně a komu platím?

Celý proces od zápisu na školu až po samotnou žádost o víza je doprovázen přísnou písemnou dokumentací. Student dostává fakturu od školy/univerzity, poskytovatele ubytování, potvrzení o zaplacení od imigračního úřadu. Naši studenti nám platí jen sumy uvedené na těchto dokumentech.

7. Zastoupí mě agentura při žádání o víza nebo musím jet sám na ambasádu do Vídně?

Žádost o studentská víza do Austrálie buď posíláme pod hlavičkou agentury na ambasádu do Vídně poštou nebo Vám můžeme domluvit osobní schůzku, kdy je velká šance, že víza dostanete ihned na místě. Jsme registrovanou agenturou na podávání studentkých víz do Austrálie a s ambasádou komunikujeme od podání až po udělení víz.

8. Specializuje se moje agentura na čechy a slováky?

Problematika studentkých víz do Austrálie je velmi komplexní a podmínky se liší pro jednotlivé krajiny. Také podmínky pro obyvatele Slovenska a České republiky se v některých případech liší. V agentuře G8M8 se soustředíme jen na Slovensko a Českou republiku, abychom uměli poskytnout co nejlepší expertízu.

9. Jaké studentské destinace nabízí moje agentura?

Jako je zmíněno výše, problematika studentských víz do Austrálie je velmi komplexní a vyžaduje si mnoho zkušeností a znalostí. Ujisti se, že Austrálie je hlavním předmětem zájmu tvojí agentury a že ji neposkytují jen “okrajově” při jiných destinacích.

10. Rozumí moje agentura vízové problematice?

Naši konzultanti na Slovensku, v Čechách i v Austrálii mají několikaleté zkušenosti s poskytováním studijně-pracovních pobytů v Austrálii. Neustále sledujeme všechny změny ve vízové problematice, školíme naše zaměstnance a úzce spolupracujeme s imigračnými agenty a právníky.

11. Pomůže mi agentura najít výhodnou letenku a ubytování na začátek pobytu?

Našim studentům dokážeme najít letenky za výhodné ceny, spolupracujeme s většinou aerolinek. Dáváme na výběr ubytování v australské rodině, hostelu nebo v tzv. sharehouse, což si vybírá většina studentů. Jde o domy nebo byty, kde bývá skupina studentů - 1, 2, nebo 3 na pokoji. Je to výborný způsob jak si rychle najít kamarády z celého světa. Ubytování poskytujeme na začátek, na první 4 týdny (hostel na kratší dobu), po kterých se každý může rozhodnout, zda by na daném ubytování rád zůstal nebo si našel něco sám.

12. Dá mi agentura před odletem/po příletu všechny informace, které nutně potřebuji na začátek?

Se studenty si před odletem dohodneme ”předodletovou konzultaci”, kde jim odevzdáme SIM kartu, vysvětlíme detaily letu, vyzvenutí z letiště, jak najít agenturu v Sydney, resp. koho kontaktovat v případě nouze. Hned po příletu studenty uvítáme v kanceláři v Austrálii, kde vybavíme formality jako daňové číslo, bankovní účet a kdy se studenti mohou zúčastnit úvodního semináře, kde mimo jiného radíme jak si úspešně a rychle najít práci.

13. Poskytuje moje agentura imigrační poradenství v případě zájmu o pracovní víza nebo trvalý pobyt?

G8M8 úzce spolupracuje s registrovaným imigračnýn agentem Alešem Welterem, který se specializuje na pracovní víza, partnerská víza a získání trvalého pobytu v Austrálii. G8M8 studentům poskytuje první konzultaci zdarma.

14. Nebude mi agentura účtovat další poplatky za služby v Austrálii?

Pomoc a podporu studentům v Austrálii poskytujeme ZDARMA. Studenti neplatí nic za pomoc při žádosti o TFN, ABN - Australian Business Number (živnost), pomoc při prodlužování víz (studentská, turistická). Našim studentům dokonce zdarma přeložíme doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání pro přijetí na studium (pouze v případě pokud škola nevyžaduje oficiální překlad). Jediné služby, za které student v Austrálii platí, jsou ty, které nejsou poskytovány přímo agenturou, ale které pouze zprostředkováváme přes třetí osoby (daňové přiznání, kurzy na získání práce RSA, RCG).

15. Mohu se spolehnout na promptní komunikaci s agenturou během celého mého pobytu?

V G8M8 se před studenty neskrýváme. Komunikujeme s nimi přes náš komunikační systém G8M8 Podio, email, Facebook, studenti nás mohou zastihnout na telefonu, nebo osobně v kanceláři v Sydney. Studenti mají mobilní telefonní číslo nejen na konzultanty, ale také na majitele agentury Petra Kováče.

 

16. Mohu se obrátit na agenturu, pokud jsem nespokojený se školou nebo ubytováním?

Studenti by neměli mít strach obrátit se na nás, pokud jsou nespokojeni se službami a mají zájem situaci řešit. Snažíme se jim vždy vyjít vstříc a udělat nápravu, co je v našich silách a kompetenci, resp. je nasměrujeme na kompetentní osoby.

17. Organizuje agentura sociální aktivity, semináře pro vzdělávání studentů?

G8M8 pravidelně organizuje semináře o cestování, imigraci a daňovém systému v Austrálii. Také organizujeme 2x do roka česko-slovenské mega párty v Sydney, kde se vždy sejde několik stovek studentů i nestudentů.

18. Poradí mi agentura s praktickými otázkami? Jak se zorientovat ve městě, ve škole, ve veřejné dopravě a jak ušetřit?

Po dobu Tvého pobytu se na nás můžeš obrátit se všemi otázkami týkající se života v Austrálii. Umíme Ti poradit kde najít česko - slovenské lékaře, kde nejvýhodněji nakoupit, jak se zorientovat ve veřejné dopravě či kam se vydat na krátký výlet. Není otázka, kterou nám nemůžeš položit.

Jsi rozhodnutý/á? Máš otázky, které jsme v tomto článku nezodpovědeli? Neváhaj nás kontaktovat ještě dnes. 

Kam dál?