Sydney

Sydney je hlavním městem státu New South Wales a australským nejstarším i největším městem s 5,3 miliony obyvatel. Sydney bylo založeno roku 1788. Může se pochlubit jedním z největších a nejkrásnějších přístavů na světě s proslulým mostem Sydney Harbour Bridge a budovou Sydney Opera House. Popularitu si město získalo i díky překrásnému pobřeží s nádhernými plážemi, teplému a příjemnému podnebí a kosmopolitní kultuře. 

Sydney je pro Austrálii to, co je Londýn pro Anglii a Paříž pro Francii. V uplynulých letech město opakovaně dostalo cenu za nejlepší světovou turistickou metropoli. Sydney také vyhrálo ocenění časopisu Business Traveler za nejlepší světovou destinaci

Pokud chceš vidět to nejlepší z přístavu v Sydney, nejhezčí pohled se nabízí z trajektu odjíždějícím z Circular Quay směrem na Manly. Je to jedna z nejkrásnějších cest, odkud se nabízí skvělý výhled na celé město, přístav, parky, pobřežní domky, pláže a malé zátoky. Trajekt proplouvá i místem, kde se voda z Tasmánského moře vlévá do Sydney, a kde jsou v zimním období dobře vidět migrující velryby. Krátkou procházkou přes promenádu v Manly dorazíte až k Manly Beach, jedné z nejkrásnějších pláží v Sydney.

V západní části centra Sydney se nachází oddechová zóna Darling Harbour, kde je  velká koncentrace hotelů, restaurací, barů, pubů a nákupních zón. Pro nejlepší výhled na Sydney vyjeď na vrchol rozhledny Sydney Tower. Je to vyhlídková věž v centru města, která je jednou z nejvyšších staveb na jižní polokouli. Odtud můžeš vidět celé město jako na dlani. 

V okolí Sydney se rozprostírají hned 3 národní parky: Royal National Park na jihu, Kurangai Chase National Park na severu a Blue Mountains National Park na západě. Blue Mountains (Modré hory) jsou oblíbenou víkendovou destinací pro místní hlavně v létě, protože se nacházejí ve vyšší nadmořské výšce, takže klima je tam chladnější a svěží, během zimních měsíců lze vidět i sníh. Tato oblast je hustě zalesněná, lesy jsou obklopeny vodopády a strmými skalními stěnami. V Modrých Horách je možné zahlédnout volně žijící barevné papoušky a jiná zvířata.

Dále na západ od Modrých hor se dostanete na venkov, kde na zvlněné zelené krajině pasou ovce a dobytek i spolu s emu a klokany. 

 • sydney
  sydney
 • sydney6
  sydney6
 • sydney5
  sydney5
 • sydney4
  sydney4
 • sydney3
  sydney3
 • sydney1
  sydney1

Kam dál?