Turistická víza do Austrálie - 600, 651

Turistická víza pro krátkodobé studium v Austrálii

Při návštěvě Austrálie na turistická víza doporučujeme zapsat se na krátkodobý intenzivní jazykový kurz. Lépe poznáš Austrálii, poznáš více lidí a možná najdeš společníky na cestování.

8 věcí, které bys měl vědět o turistických vízech do Austrálie

 • k dispozi jsou 2 typy turistických víz - podkategorie 651 (roční se vstupem na 3 měsíce) a podkategorie 600 (i na dlouhodobější vstup)
 • G8M8 levně a rychle vyřizuje turistické víza přes online systém za poplatek 1000 CZK
 • z turistických víz na studentská se dá přejít jen za určitých podmínek 
 • platnost turistických víz kategorie 651 je 1 rok na maximální dobu pobytu 3 měsíce. V tom jednom roku můžete vstoupit do Austrálie několikrát, vždy maximálně na 3 měsíce. Turistické víza 600 umožní i jednorázový pobyt delší než 3 měsíce, maximálně však 1 rok.
 • možnost studia až 3 měsíce (ideálně na krátkodobý jazykový pobyt)
 • rodiče australských permanent rezidentů a nebo australských občanů dostávají turistické víza 600 na delší období:
 • - až 5 roků pro rodiče, kteří mají podanou žádost o víza 103 Parent a jejich žádost byla předběžně posouzená a čeká na rozhodnutí
  - až 3 roky pro rodiče, kteří už v minulosti v Austrálii byli a dodrželi podmínky předcházejících víz
  - až 18 měsíců pro rodiče, kteří v Austrálii nikdy nebyli
  - tyto speciální víza pro rodiče neumožňují zůstat v Austrálii déle než 12 měsíců v jakémkoli 18měsíčním období
 • o víza je možné žádat přes internet
 • víza ti budou udělena elektronicky-nebudeš mít nálepku pase,přijde ti e-mail s číslem Visa Grant Number, kterým se prezentuješ na letišti
 • turistická víza ti nedovolují pracovat v Austrálii

Tip odborníka


Na
turistická víza můžeš cestovat a krátkodobě studovat. Avšak nemáš pracovní povolení. Simona, G8M8 Nitra

Je žádost o turistická víza složitá?

O turistická víza ze Slovenska a Čech se žádá již jen elektronicky přes internet. Kontaktuj nás pro více informací. Pokud se rozhodneš o využití služeb G8M8, stačí vyplnit krátký online formulář, který Ti zašle zástupce G8M8 Great Mate a uhradit poplatek. V malém počtu případů si imigrační úřad může vyžádat dodání dokumentů (bankovní výpis, potvzrení o studiu či práci, cestovní plán, atd.).

Který druh turistických víz je pro mě vhodnější?

Turistická víza podkategorie 651 se obyčejně udělují na 1 rok po dobu kterého může turista vstoupit do země a ode dne vstupu vždy zůstat nejdéle 3 měsíce. Za tato víza se neplatí žádný poplatek. Turistická víza podkategorie 600 se rozdělují na další 4 proudy:

 • Turistický: pro žadatele cestující do Austrálie za účelem turistiky, cestování nebo návštevy přátel a známých
 • Business: pro podnikatele cestující do Austrálie za účelem vyjednávání nebo návštěvy konference
 • Sponzorování rodinou: na tato víza potřebuješ rodinného příslušníka v Austrálii (nebo člena parlamentu či starostu obce), který Tě bude sponzorovat - imigrační úřad od od něho může vyžadovat prokázání finančních prostředků a v některých případech i založení bezpečnostního depozitu
 • Víza pro organizované skupiny z Čínské republiky.

Mohu z turistických víz požádat o studentské?

Můžeš, v současné době to už není vůbec problém. V naší pobočce v Sydney ti se vším pomůžeme - od zápisu na školu až po podání samotné vízové žádosti. Studium není nijak omezené, všechno se odvíjí od tvých požadavků a celkového profilu (vzdělání, praxe). Je třeba splnit všechny podmínky pro žádost o studentská víza. 

Tip odborníka


O
 turistická víza mimo Austrálii se žádá zdarma a neplatí se žádný vízový poplatekPokud už jsi v Austrálii byl (např. na studentských vízech), o víza žádáš online za poplatek AU$ 370. Andrea, G8M8 Sydney

Na jakou dobu mi bude turistické vízum uděleno?

Turistická víza se obvykle udělují na 1 rok, během kterého můžeš do Austrálie přiletět a zůstat ode dne příletu nepřetržitě 3 měsíce (třída víz 651). Pokud ti budou udělené tzv. "mutiple entry visa", můžeš po dobu roku odjeti mimo Austrálii a znovu se vrátit (až na dobu 3 měsíců). Z vlastních zkušeností však víme, že při 3+ opakovaném vstupu do Austrálie to začíná být pro imigračního úředníka podezřivé. Rodiče australských rezidentů a občanů mohou dostat turistická víza 600 na delší dobu (viz výše). V případě zájmu o turistická víza kontaktuj zástupce na email turistickaviza@g8m8.com. Obratem ti pošleme krátký online formulář na turistická víza v češtině. Doba vyřízení víz je obvykle 1-7 dní.

Zdroj: http://www.homeaffairs.gov.au/   
Platné k 01.05.2022

Mohlo by tě zajímat Kontaktuj nás

Kam dál?