Rady a tipy pro cestování v Austrálii

Kdo navštíví Austrálii a neprocestuje alespoň kousek z , tak jako kdyby ani v Austrálii nebyl. Sydney je krásné a zajímavé město, ale Austrálie nabízí mnohem víc. Pouště, pobřeží, moře, divokou přírodu, jedinečnou faunu a flóru, dešťový prales, korálový útes.

Na výběr máte cestování samostatně, nebo s někým. Zábavnější je to v partě, užijete si spolu víc srandy. Samostatně se také neztratíte a při cestování určitě poznáte mladé lidi z celého světa. Cestu si můžete naplánovat buď dopředu, nebo se postupně rozhodovat, kam pojedete.

Možnosti přepravy

  • autem: výhodné když vás je víc a můžete se střídat při řízení (třeba mít i mezinárodní řidičák),
  • vlakem: s kartou ISIC až 30% sleva,
  • autobusem: velmi dobré a pohodlné jsou Greyhound a Premier,
  • letadlem: Jetstar nebo Virgin blue, mnohokrát levnější a nejrychlejší možnost na dlouhé vzdálenosti.

Při cestování si dávejte pozor abyste stihli svůj spoj. Letiště či vlakové stanice jsou mnohdy od města dost vzdálené. Letadla a autobusy mají přesné odjezdy.

Možnosti ubytování

Nejlépe na ubytování jsou "backpackers", čili ubytovny pro cestovatele. se v nich pohodlně vyspat a stojí 18-60 AUD / noc. Jsou od 2-lůžkových po 12-lůžkové. Zejména od počtu postelí na pokoji závisí i cena. Nejvýhodnější jsou asi 4-lůžkové. Nejsou moc drahé a máte tam alespoň jakési soukromí. Komu ale nevadí hodně lidí na pokoji, tak může na ubytováni nějaké peníze ušetřit. Stravu je nejlepší nakoupit v supermarketech. V hostelech se uskladnit v chladničkách a připravit na sporáku.

Nezapomeňte si vzít s sebou pas, mobil, kreditku, peníze, dostatek vody, pohodlnou obuv, oblečení do deště a užitečné kontakty pro případ komplikace.

Užitečné webstránky na cestování:

Kam dál?