Města v Austrálii

Mnoho lidí zná z celé Austrálie jen Sydney a Melbourne, také se často mnozí mylně domnívají, že jedno z nich je hlavním městem. V Austrálii je však spousta ne velmi známých, ale o to zajímavějších měst.

Sydney

Sydney

Sydney je největší, nejlidnatější a nejznámější město Austrálie. Podle některých se právě v Sydney nachází nejkrásnější přístav na světě s ikonickou budovou Opery a mostem Harbour Bridge. Město je také vyhlášené pro své krásné písečné pláže (Bondi, Coogee, Manly) a zelené parky. V Sydney se každoročně koná také festival gayů, lesbiček a transvestitů, tzv. "Mardi Gras".

Melbourne

Melbourne

Druhým největším městem Austrálie je Melbourne, které je ze všech australských měst nejvíce „evropské“. Do Melbourne proudí imigranti především z Itálie a Řecka. Žije tu druhá největší komunita Řeků na světě (po Aténách). Každý rok v lednu se ve městě koná slavný tenisový turnaj "Australian Open" a v listopadu jeden z nejznámějších koňských dostihů na světě "Melbourne Cup". Melbourne je městem módy, kavárenské  kultury, všudypřítomné živé hudby a výborného jídla.

Brisbane

Brisbane

Je třetí největší město s příjemným subtropickým klimatem. Brisbane se rozprostírá kolem řeky Brisbane River. Vládne tu uvolněná atmosféra. Město se nachází přibližně hodinu cesty od známého turistického letoviska Gold Coast. Brisbane však nemá vlastní městské pláže.

Gold Coast

Gold Coast

Gold Coast je pobřežní město jižně od Brisbane. Je slávné zejména kvůli svým dlouhým plážím - až 30 km. Na většině z nich se dá i surfovat. Je to jakási australská obdoba Miami Beach. Nachází se tu množství zábavních parků a turistických atrakcí.

Perth

Perth

Perth se nachází v státu Západní Austrálie. Je označované jako město plné vitality a optimismu. Lidé tu jsou velmi ochotní a přátelští, hrdí na elegantní nákupní centra, umělecké galerie, možnosti kulturního a sportovního vyžití.

Adelaide

Adelaide

Adelaide má přibližně 1 milión obyvatel. Nachází se na jihu Austrálie. Město je známé pečlivě udržovanými ulicemi a parky a slunečným podnebím, které blahodárně působí na lidskou psychiku.

Canberra

Canberra

Hlavním městem Austrálie se po dlouhém soupeření mezi Sydney a Melbourne stala Canberra. Výstavba města byla zahájena začátkem 20. století. Město bylo postavené doslova na zelené louce.

Hlavním městem Tasmánie je Hobart.

Kam dál?