Brisbane

Brisbane je hlavním městem státu Queensland a třetí největší metropole Austrálie se 2,3 miliony obyvatel. Nachází se v jihovýchodním rohu Queenslandu. Brisbane se rozkládá na řece Brisbane mezi Moreton Bay a Great Dividing Range v jihovýchodním Queenslandu. Město je pojmenováno po siru Thomas Brisbaneovi, guvernérovi Nového Jižního Walesu v letech 1821-1824. Brisbane vzniklo z tvrdé trestanecké kolonie v Redcliffe (dnes součást Brisbane) v roce 1824.

Město má téměř perfektní klima a průměrné roční srážky kolem 1090 mm, z nichž většina spadne mezi prosincem a březnem. Průměr přes sedm hodin slunečního svitu denně, úroveň vlhkosti, která se pohybuje kolem 50% během celého roku a teplotu od 10°C v zimě do 30°C v létě.

Brisbane má mnoho příjemných hotelů a velmi dobrá nákupní centra. Queens Street Mall je hlavní prostor pro nakupování a stravování, případně můžete navštívit nedělní trhy, které se konají v centru Riverside. Z dominant města vyniká moderní budova parlamentu. V nejstarší části města se nacházejí zachované dokumenty staré architektury (např. Wolston House a Ormiston House). V každém směru nedaleko města je mnoho atrakcí na výlet, od Moreton Bay (krásné pobřežní místo poseté stovkami ostrovů) až po Brisbane Forest Park na západ. Gold Coast se nachází asi 1 hodinu na jih a Sunshine Coast asi 1 hodinu na sever.

 

  • brisbane
    brisbane
  • brisbane2
    brisbane2
  • brisbane1
    brisbane1

Kam dál?